اخراج

اخراج کارگران حق طلب مجموعه هتل شهرزیرمجموعه سازمان بازنشستگی شهرداری تهران به بهانه کرونا

  • 1399-03-12

اخراج

اخراج کارگران حق طلب مجموعه هتل شهرزیرمجموعه سازمان بازنشستگی شهرداری تهران به بهانه کرونا

تعدادی از کارگران معترض به قراردادهای یک ماهه وکاهش حقوق مجموعه هتل شهرزیرمجموعه سازمان بازنشستگی شهرداری تهران به بهانه کرونا از کار اخراج شدند.

درماه های پایانی سال گذشته جمعی ازکارگران مجموعه هتل شهرزیرمجموعه سازمان بازنشستگی شهرداری تهران برای اعتراض به قرداداهای یک ماهه وکاهش حقوقشان در نیمه دوم سال دست به تجمع مقابل دفتر شرکت عمران تهاترشهر به عنوان بهره‌بردار هتل شهر زدند.از آن تاریخ بمرور تعدادی از کارگران حاضر درتجمع با سوابق کاری 5 تا 18 ساله از کار اخراج شدند.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ 11خرداد، با شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه سال گذشته که موجب تعطیلی بسیاری از مشاغل به ویژه مشاغل مرتبط با حوزه گردشگری و خدمات از جمله هتل‌ها گردید، کارکنان هتل شهر نیز از این موضوع مستثنی نبوده و به تعطیلی اجباری رفته و در فروردین ماه منتظر بازگشت به کار بودند که موج جدیدی از تعدیل در این مجموعه در روزهای ابتدایی سال جاری آغاز و نفراتی که در آن تجمع حضور داشتند با نامه پایان همکاری از سوی شرکت عمران تهاتر مواجه شده‌اند.

بنابهمین گزارش، هرچند مدیران شرکت عمران تهاتر شهر مازاد بودن نیروها در هتل شهر و زیان‌ده بودن این مجموعه را دلیل این اخراج ها مطرح می‌کنند، اما بررسی‌های به عمل آمده حکایت از آن دارد که در طول این مدت نفرات جدیدی در این هتل مشغول به فعالیت شده‌اند .

خاطرنشان میشود که هتل شهر از مجموعه‌های مرتبط با سازمان بازنشستگی شهرداری تهران است که از سال 1389 مدیریت این هتل به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان بازنشستگی واگذار شد و پرسنل آن جهت انعقاد قرارداد به شرکت هادیان شهر معرفی می‌شوند.

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages