اخطار به سهامداران سیمان کارون و لارستان. 

اخطار به سهامداران سیمان کارون و لارستان. …

  • 1398-10-28

پیام ارسالی از کارگران سیمان کارون به کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران:

اخطار به سهامداران سیمان کارون و لارستان.

  بنیاد مستضعفان و خانواده علاقبندیان سهامداران سیمان کارون و لارستان هر چه  سریعتر نسبت به بازگرداندن ارزهای صادراتی خود که از محل صادرات سیمان خاکستری . کلینکر و سیمان سفید میباشد  اقدام کنید .این اولتیماتوم در راستای اقدام به  پولشویی مستقیم و کاملا شفاف هر دوشرکت ابلاغ میشود . خاطر نشان میکنیم کارت بازرگانی سیمان کارون بدلیل بدهی مالیاتی غیرفعال میباشد از این سو مدیریت صادرات خود را با دور زدن قوانین گمرکی کشور سیمان و کلینکر را به نام داخلی به افراد معدودی واگذار نموده آنها با مسئولیت خود کالای مورد نظر را به کشورهای عراق قطر عمان کویت  صادر کرده و به ازای هرتن محصول صادر شده کمیسیون خود را از این دو شرکت دریافت مینمایند . بالطبع دلارهای بدست آمده از مبادی ورودی  مرزی کشور ،هوایی و زمینی بطور کاملا غیر قانونی وارد کشور شده و به دفتر مرکزی شرکتها واقع در میرداماد ارائه میشود تا در اولین فرصت در صرافی های مورد نظر فروخته شوند این روند سالیان متوالی ادامه داشته و هم اکنون ادامه دارد  در سطر پایین اخطاریه استناد میکنیم به دستور بانک مرکزی در جهت ضرب الاجل  اعلام واقعی ارزهای بدست آمده توسط واحدهای صنعتی کشور به دولت و عدم توجه  این دوشرکت کاملا خود مختار و متخلف

🔹رییس کل بانک‌مرکزی اعلام کرده از اوایل سال گذشته و اعلام تحریم‌ها تاکنون رقمی معادل ۳۶ میلیارد دلار از ارزهای صادراتی، از طریق چرخه صرافی‌های بانکی و خصوصی به کشور بازگشته است.

🔹 آخرین اولتیماتوم برای بازگرداندن ارزهای صادراتی از سوی سیاست‌گذار پولی (برای صادرکنندگان سال ۹۷) پایان دی ماه ۹۸ لحاظ شده است.

🔹در این چارچوب آن دسته از صادرکنندگانی که فرآیند رفع تعهد ارزی خود را تکمیل نکرده‌اند؛ به میزانی که مبادرت به رفع تعهد نکرده باشند، مشمول «معافیت عملکرد مالیاتی» و «استرداد مالیات ارزش افزوده» نخواهند شد، درعین حال آن گروه از فعالان صادراتی سال ۹۷ که به هیچ عنوان ارز خود را به کشور بازنگردانده باشند، از سوی بانک‌مرکزی به دستگاه قضا معرفی می‌شوند. این دستور العمل در حالی صادر شده  است که سیمان کارون ارزهای صادراتی خود را به مبادی رسمی کشور اعلام نمیکند و از طرفی  با عدم پرداخت حقوق کارگران خود از چهار ماه الی. هفت ماه دست به گریبان است  متاسفانه  مدیریت  در برون رفت از مشکلات حقوقی کارگران  تاکنون قدم موثری برنداشته است وپاسخ روشنی به کارگران نمیدهد و  به  مسیر خود در جهت حفظ پولشویی . تخلفات گسترده مالی باشتاب فراوان ادامه مسیر میدهد  چرا که مدیریت شرکتهای مذکور  اعتقاد دارد در بدنه دولت هستند کسانی که حق السکوت میگیرند و کار را بنفع انها انجام میدهند . لذا از انجا که مدیریت فعلی کارون طبق اخبار واصله بیمار روانی  میباشد و داروهای اعصاب و روان  فراوانی مصرف میکند  بهتر است مسئولین کشوری سکان کارون را از دست او گرفته و به فردی متخصص و متعهد بسپارند.

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages