ارزش مستمری بازنشستگان به یک‌پنجم ارزش حقوق دریافتی در سال ۱۳۵۸ رسیده/ در تهران ۵۰۰ هزار خانه خالی‌ وجود دارد اما بازنشستگان بی‌خانه‌اند!

  • 1398-04-30

‍ 🔴ارزش مستمری بازنشستگان به یک‌پنجم ارزش حقوق دریافتی در سال ۱۳۵۸ رسیده/ در تهران ۵۰۰ هزار خانه خالی‌ وجود دارد اما بازنشستگان بی‌خانه‌اند!

بازنشستگان تامین اجتماعی در نامه‌ای خطاب به کمیسیون اجتماعی مجلس، مطالبات خود را بیان کردند؛ این نامه که در قالب یک کمپین در فضای مجازی به امضای تعداد زیادی از بازنشستگان رسیده؛ مهم‌ترین خواسته‌های مستمری بگیران را بیان کرده است.

در این نامه آمده است: «مستمری ۷۵ درصد بازنشستگان که حداقل‌بگیر هستند، حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که ارزش آن به یک‌پنجم ارزشِ حقوق دریافتی سال ۱۳۵۸ رسیده است. با توجه به اینکه خط فقر حدود ۷ میلیون تومان است، ۹۵ درصد بازنشستگان زیر خط فقر هستند.»

آنها در ادامه نامه، باقی مشکلات و دغدغه‌های خود را مطرح کردند: پرداخت ۷۰ درصد هزینه‌های درمانی از جیب بازنشسته؛ کاهش شدید ارزش سرمایه‌های افراد و دغدغه مسکن. آنها آورده‌اند: ” ۵۰۰ هزار خانه خالی در تهران است، اما بازنشستگان بسیاری خانه ندارند!”

آنها در پایان خواستار ارتقای مستمری‌ها به بالاتر از خط فقر؛ تامین مسکن برای بازنشستگان فاقد مسکن و بهبود سطح خدمات درمانی بیمه شدند./ایلنا
@ettehad

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبانهای دیگر-Other languages