خبری در ارتباط با فعالین کارگری در گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

اطلاعیه کارگران گروه ملی فولاد اهواز درباره مصوبه دستمزد سال ۹۹

  • 1399-02-07

خبری در ارتباط با فعالین کارگری در گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

اطلاعیه کارگران گروه ملی فولاد اهواز درباره مصوبه دستمزد سال ۹۹

بسم الله الرحمن الرحیم

باسلام و دعای خیر خدمت کلیه همکاران

کارگران محور تمام تغییراتند . در طول تاریخ ، ظلم و ستم های فراوانی از سوی سرمایه داران بر کارگران روا داشته شد و تمام این ظلم و ستم ها ناشی از ناآگاهی کارگران نسبت به حقوق و توانایی های خویش بود. هرگاه کارگران به حقوق خود آشنا شدند و به توانایی های خود جهت نیل به خواسته های برحق خویش ایمان آوردند ، توانستند بزرگترین سرمایه داران را به زانو در آورند .
متاسفانه در واپسین روزهای سال ۱۳۹۸ و اوایل سال جدید با توجه به جلسات متعدد برگزار شده جهت تعیین مزد سال ۹۹ ، که میبایست در آن تورم سال قبل معادل ۴۲ درصد و معیشت خانوار « برای یک خانواده ۴ نفره » و عقب افتادگی دستمزد طی چندین سال گذشته در نظر گرفته شود و با جمع بندی آنها توافقی بین کارفرمایان ، نماینده کارگران و وزیر کار و رفاه انجام پذیرد ، اما متأسفانه کارفرمایان به بهانه وجود کرونا ویروس و بهانه های همه ساله از رسیدن به یک اتفاق دو جانبه که در آن میبایست حق کارگر پایمال نشود جلوگیری بعمل آورده و کار را به رأی گیری ناعادلانه کشانده و در نتیجه آن منجر به تصویب یکطرفه افزایش ۲۱ درصدی حقوق و عدم امضای نمایندگان کارگری گشت و آحاد مختلف ملت وبلاخص جامعه شریف ۱۸ میلیونی کارگری نیز این موضوع را به شدت محکوم نموده و از اساس آنرا نپذیرفته و آنرا تشبیه یک استثمار نوین تلقی نموده که باعث اختلاف شدید طبقاتی و فقر بیش از حد در جامعه شریف کارگری میگردد و ما کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز نیز به عنوان یکی از ارکان اصلی این صنعت با توجه به سابقه بیش از ۵۰ ساله آنرا محکوم نموده و خواستار جبران این عقب افتادگی را دارا می‌باشیم .

مقایسه حقوق « حداقل دریافتی » پرسنل طی سه سال گذشته کمتر از ۱۷۰ دلار به زیر ۱۵۰ دلار برای یک خانواده ۴ نفره در سال ۹۹ رسیده که به نوبه خود یک فاجعه انسانی محسوب میگردد و باعث ایجاد بحرانهایی در سطح جامعه خواهد گردید که دیگر قابل کنترل و جبران نخواهد بود.
حال با توجه به گرانی موجود در سطح جامعه و هزینه‌های نجومی آموزش و درمان با این مقدار حقوق دریافتی برای تامین یک زندگی ساده ، جوابگو نبوده و به این ترتیب با مقدار افزایش حقوق کاملا در تضاد یکدیگر می‌باشد ، لذا با تمام این اوصاف گفته شده مدیران ارشد سازمان در گروه ملی فولاد اهواز مکلف میباشند این عقب افتادگی حقوق را نسبت افزایش ۲۱ درصدی و تورم ۴۲ درصدی حاکم بر جامعه ، جبران نموده و این اختلاف موجود را به حداقل ممکن برسانند ، زیرا جهش تولید فقط در سایه احساس آرامش نسبی توسط قشر زحمت کش کارگر صورت می‌پذیرد .

مسأله دوم :
حق اولاد سوم می‌باشد که چندین بار در مورد آن بحث شد اما هنوز پس از گذشت ۵ ماه از جمع آوری مدارک پرسنل ،از طرف مدیریت شرکت پرداخت نگردیده و همچنان مبهم باقی مانده ، لذا با توجه به تصویب قانونی در مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن صورت گرفته ، به مدیریت شرکت توصیه میگردد هر چه سریعتر پرداختی های این مصوبه را همراه با یک بک پی آن انجام داده و وقت را بیشتر از آن تلف ننمایند.

نکته آخر:
موضوعی که مدیران شرکت با توجه به نوع عملکرد ضعیف و غیر منطقی آنها طی چند وقت اخیر در مورد مسائلی همچون کرونا ویروس و انتشار شدید آن طی چند روز اخیر در سطح شرکت غیر قابل قبول میباشد و باید نسبت به آن تفکر بیشتری نموده و از جدید حسابهای خود را سرشماری نمایند.

ومن یتوکل علی الله فهو حسبه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages