اطلاعیه کارگران گروه ملی فولاد اهواز

اطلاعیه کارگران گروه ملی فولاد اهواز 

  • 1399-01-23

اطلاعیه کارگران گروه ملی فولاد اهواز

اطلاعیه کارگران گروه ملی فولاد اهواز

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت کلیه همکاران گرامی

در سیره پیامبر اعظم و احادیث آمده است:

*حقوق کارگر را محترم شمارید ، آنرا غصب نکنید و بیش از حد امکان رزق و معیشت آنرا مورد بازی قرار ندهید*
کارگران شرکت گروه ملی فقط بهترین نیستند ، بلکه بهترین بودن تنها فقط یکی از خصایص آنهاست.
ما همان کسانی هستیم که چندین ماه بدون حقوق کار کردیم و نگذاشتیم چرخ صنعت لحظه ایی از حرکت بایستد و زمانی که دزدان را بر سر در منزل یافتیم خود عزم جزم کرده و ابهت پوشالی آنها را شکستیم و با جان و دل از میراث پدری و مال خود ، دفاع کرده و در این راه زخم ها خورده و سختی ها کشیدیم.
بعد از فراز و نشیب های چند ساله و تغییرات حاصله ، بار دیگر با گرمای رگهای پر از خون غیرت ، حرارت کوره ها را چنان بالا بردیم که فولاد سرد را ذوب کرده ولی از قضای روزگار باز هم دستان ناپاک به پاکی حریم دراز شد و اینبار به شکلی دیگر خشم فوران کرد. نه گرمای بالای ۷۰ درجه و نه رطوبت ۹۰ درجه هوا ما را از هدف بازداشت. در عین تنهایی و با دست خالی باز دست در حلقوم گرگها فرو برده وحق خود را بیرون کشیدیم.
کلام تمامی پرسنل با مدیران و مسئولین شرکت :
رنجها و مشقت‌های ۵ سال گذشته هنوز التیام نیافته است ولی با شروع دوباره کار خطوط تولید دست بر زخمها گذاشتیم و دوباره به جنگ آهن سخت رفتیم. مسئولین و مدیریت شاهد این زخمها باشند و بدانند بهای این زخمها ارزان پرداخت نشده و در جهت تعالی صنعت و زندگی پرسنل آنها را سرمشق خود قرار دهند.

موضوع اول:

پس چگونه است مدیر عامل شرکت و تیم به اصطلاح مدیریتی ایشان از درسهای گذشته عبرت نمی آموزند و در کمال ناباوری و با توجه به بستن قرار داد سنگین ماهانه یک میلیارد و پانصد میلیون تومان با شرکت ورشکسته و به نوعی سوری ترچین پخت بنا گردید ، میبینیم در فیش حقوقی فقط پرسی سه هزار تومان « قیمت یک بیسکویت ساقه طلایی » محاسبه گردیده و آنهم روزانه فقط یک شیفت مد نظر گرفته شده ، در حالی که پرسنل عزیز اغلب در دو شیفت کاری حضور داشته و آنهم در شرایط سخت کرونایی مشغول فعالیت بوده در حالی که خود شخص مدیر عامل و معاونت وی در محیط کار حضور نداشته و در حال رسیدگی به کارهای شرکت اختصاصی خود که وابسته به بانک ملی میباشد « نام و مشخصات آن بزودی اعلام خواهد شد » بوده و آن شرکت نیز بدست آنها ورشکسته شده و نشان دهنده آن است که الویت آنها شرکت گروه ملی نبوده و نیست و چند روزی از اسفند ماه که حضور داشتند غذای روزانه آنها به صورت اختصاصی پخت میگردد و نوعی از عدالت بانکداری نا اسلامی را به ما نشان دادند که جایی بس تاسف دارد.

موضوع دوم:

بحث استخدامی باتوجه به بازنشستگی بیش از ۸۰۰ نفر از عزیزان شرکت طی دو سال گذشته می‌باشد و آزمونی که اخیرا به بهانه استخدام گرفته شد و مشاهده گردید که شخص رکابی نیروهایی که هیچ گونه نسبت فامیلی با پرسنل شرکت نداشته استخدام کرده و مهم تر از آن اینکه مدیر عامل محترم با لفظی غیر محترمانه طی چند ساعتی که در شرکت حضور داشته و به سبک قلدرانه با پرسنل رفتار کرده و پاسخی غیر از عرف دیپلماتیک داده که باید به این نوع رفتار ها با جدیت مورد بررسی قرار گیرد .

موضوع سوم :

در مورد چارت جدید وحذف نمودن خیلی از جایگاه های سازمانی توسط شخص پلیدی بنام ولی عیدی صحبت نمودیم ، اول سخن ما با کارشناسان و سرپرستان و رؤسای بخشهای برنامه ریزی واحد‌های تولیدی شرکت می‌باشد که تمامی جایگاه های شما در چارت جدید حذف گردیده و با مراجعه به امور اداری و مدیران بخشها میتوانید صحت آنرا مورد بررسی قرار دهید و سخن بعدی ما با کارگران عزیز می‌باشد که این وضعیت برای آنها نیز در حال انجام است و منتظر دو شیفت شدن واحد‌های تولیدی نیز باشند و نیز انتصاب شخص بی نظمی بنام صادق نادی زاده که در چیدمان چارتها با ولی عیدی دست داشته به منصب مدیر امور اداری جایی بس تاسف برای آینده شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز باید در نظر گرفت و توصیه میکنیم آقای یوسفی کارکرد شش ماه گذشته او را مورد بررسی قرار میداد بعد دست به چنین کاری میزدید.

موضوع چهارم :

موضوع حق اولاد سوم و بالاتر است که پس از گذشت شش ماه هنوز عملیاتی نشده و نیتی برای پرداخت آن وجود ندارد لذا توصیه میشود چنانچه در هفته جاری پرداختی صورت نگیرد فرم شکایت نامه های موجود در اداره کار اهواز را برای گرفتن حق قانونی خود پر نمایند تا در اسرع وقت مورد پیگیری قانونی قرار دهند.

فصل پنجم:

ورود شمش به شرکت و محل تامین اعتبار آن که بزودی در مورد آن کاملا مفصل صحبت کرده و محل تامین اعتبار آن در برد شرکت زده خواهد شد .این موضوع بسیار اهمیت دارد و در اطلاعیه های بعدی در مورد این موضوع بطور مفصل صحبت خواهیم نمود و شفاف سازی کامل صورت گیرد.

ومن یتوکل علی الله فهو حسبه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages