شهرداری

اعتراض کارگران شهرداری آبادان نسبت به عدم پرداخت ۲بیش از ماه حقوق،ماه ها حق بیمه ونداشتن امنیت جانی بدلیل شیوع بیماری کووید ۱۹

  • 1399-04-05

شهرداری

‍ اعتراض کارگران شهرداری آبادان نسبت به عدم پرداخت 2بیش از ماه حقوق،ماه ها حق بیمه ونداشتن امنیت جانی بدلیل شیوع بیماری کووید 19

روز چهارشنبه کارگران شهرداری آبادان اعتراضشان رانسبت به عدم پرداخت 2بیش از ماه حقوق،ماه ها حق بیمه ونداشتن امنیت جانی بدلیل شیوع بیماری کووید 19، ابراز کردند.

جمعی از کارگران مجموعه شهرداری آبادان که در بخش خدمات، فضای سبز و آتش‌نشانی کار می‌کنند، به خبرنگار رسانه ای گفتند: دوماه مزد معوقه اردیبهشت و خرداد ما پرداخت نشده و مابه‌التفاوت حقوق فروردین ماه را دریافت نکرده‌ایم.

این کارگران درادامه گفتند: فروردین ماه سال جاری دستمزد حدود هزار و 800 نفر از کارگران شهرداری آبادان به صورت پایه حقوق (براساس مصوبه مزدی سال98 ) پرداخت شده و بخشی از مزایای مزدی سال گذشته خود را همانند اضافه‌کاری و چند آیتم دیگر طلبکاریم.

آنها با اعتراض به  تاخیر مکرر در پرداخت مطالباتشان،افزودند:تا چه زمانی باید منتظر دریافت مطالبات خود بمانیم؟ ما حدود هزار و 800 نفر کارگر هستیم که در مجموعه شهرداری آبادان مشغول به کار هستیم؛ اینکه به عنوان کارگر همیشه حقوق‌مان را با تاخیر چندین ماهه می‌گیریم، بماند همچنین چندین ماه معوقات بیمه‌ای داریم که در سوابق بیمه‌ای ما مشکل بوجود آورده است.

یکی از کارگران شهرداری آبادان گفت: در شرایط فعلی اقتصاد کشور که هر روز شاهد افزایش قیمت اجناس مصرفی و غیرمصرفی هستیم، نگران تامین هزینه‌های زندگی خود شده‌ایم.

وی افزود: توان خرید کالای مصرفی روزانه خود حتی از بازار های عرضه مستقیم کالا که محصولات عرضه شده را ارزانتر به فروش می‌رسانند، نداریم و شرمنده خانوادهایمان هسیتم.

وی ادامه داد:بخش دیگری از نگرانی ما گسترده شدن شیوع ویروس کرونا در شهر آبادان است که  امنیت جانی ما را به خطر انداخته است.

او در خاتمه گفت: در این روزهای کرونایی شرایط سختی برای کارگران این شهرداری رقم خورده است و با دو تا سه ماه معوقات مزدی کارگرانی که به هر ترتیبی مبتلا به این بیماری و سایر بیماری‌ها می‌شوند با چالش تامین منابع مالی برای درمان روبرو هستند لذا انتظار می‌رود شهردار جدید و اعضای شورای شهر کارگران این مجموعه را از این چالش خارج سازند.

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages