اقدامات بی پایان و سیستماتیک دادستانی تهران در اعمال فشار به #جعفر_عظیم_زاده و جلوگیری از مرخصی و آزادی او را قویا محکوم میکنیم

اقدامات بی پایان و سیستماتیک دادستانی تهران در اعمال فشار به جعفر عظیم زاده و جلوگیری از مرخصی و آزادی او را قویا محکوم میکنیم….

  • 1399-01-26

اقدامات بی پایان و سیستماتیک دادستانی تهران در اعمال فشار به #جعفر_عظیم_زاده و جلوگیری از مرخصی و آزادی او را قویا محکوم میکنیم

اقدامات بی پایان و سیستماتیک دادستانی تهران در اعمال فشار به #جعفر_عظیم_زاده و جلوگیری از مرخصی و آزادی او را قویا محکوم میکنیم

در شرایطی که خطر ابتلا به بیماری کرونا به بزرگترین مسئله بشریت در دنیا تبدیل شده است و در این میان زندانیان بی دفاعترین افرادی هستند که هیچگونه امکانی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ندارند #جعفر_عظیم_زاده وبسیاری دیگر از فعالین سیاسی و مدنی در زندان به سر میبرند.
از همان اوایل شیوع این بیماری بسیاری از ابراختلاسگران که میلیاردها تومان از سرمایه های مردم را از طریق روابط مافیایی به غارت برده بودند و در جریان دعواهای جناحی درون حکومت به زندان افتاده بودند، علیرغم احکام سنگین و طولانی مدت به مرخصی آمدند چون برادر، دختر، داماد و یا از نزدیکان سران رده بالای حکومتی بودند. اما فعالین صنفی چون #عظیم_زاده ها و #حبیبی ها که هیچگونه جرمی مرتکب نشده اند و تنها درمقابل چپاولگران و مافیای ثروت و قدرت از حقوق و مطالبات صنفی و طبقاتی خویش دفاع کرده اند در زندان به سر میبرند تا حاکمیت بتواند بدون سر و صدا از طریق بیماری مهلک کرونا آنان را به مسلخ مرگ ببرد.
اقوام و بستگان وزرا و رؤسا که بخاطر دزدی و اختلاس و بقول خودشان فساد اقتصادی به احکام سنگینی محکوم شده اند خارج از چارچوب بخشنامه مرخصی به زندانیان، و در اقدامی خلاف قوانین خودشان به مرخصی آمدند اما #جعفر_عظیم_زاده کارگر دربند که طبق همان بخشنامه، قانونا مرخصی شامل او میشد با مخالفت دادستانی از این حق خود محروم ماند.  اعمال فشار بر #جعفر_عظیم_زاده و انتقام جویی دادستانی و نهادهای امنیتی از او به همین جا ختم نشد و روز یکشنبه مسئولین دادگاه اجرای احکام در حالی که بخش نامه آزادی زودهنگام  زندانیان با صراحت تمام شامل #جعفر_عظیم_زاده میشود به همسر او اعلام کردند دادستانی با آزادی او مخالفت کرده است.
در همین حال و هم زمان با این مخالفت، درسناریویی دیگر و جهت محکم کاری برای جلوگیری از آزادی #عظیم_زاده ، ابلاغیه ای از سوی بازپرسی شعبه دوم دادسرای اوین مبنی بر تشکیل پرونده جدید به  خانواده او پیامک شد و بی شرمانه تر از همه اینها که با هدف اعمال فشار های روحی و روانی بیشتر بر #جعفر_عظیم_زاده صورت میگیرد حضور مامورین قضائی با فاصله یک ساعت از این پیامک در منزل #پروین_محمدی و اعلام آغاز فرایند حراج منزل او به عنوان وثیقه #جعفر_عظیم_زاده ان هم در شرایطی است که با گذشت ۱۵ ماه از دستگیری جعفر قانونا این وثیقه می باید آزاد میشد.
تمامی این اقدامات ضدکارگری علیه یک کارگر زندانی در راستای بالا بردن بیش از پیش هزینه فعالیت های صنفی و تشدید سیاست سرکوب کارگران و مزدبگیران اتفاق میافتد.
مصادیق اتهامات #جعفر_عظیم_زاده تنها و تنها حول تلاش وی در زمینه مطالبات صنفی کارگری خصوصاً اعتراض به دستمزدهای چندین برابر زیر خط فقر از طریق جمع آوری طومار #چهل_هزار_امضا و خواست افزایش مزد مطابق با نرخ سبد معیشت خانواده کارگری در سال ۱۳۹۳ است.

او نه ثروتی دارد،نه ارتشعا و اختلاسی  کرده
است، نه  همچون اعوان و انصار حکومتیان  موسسه مالی برای چپاول اموال مردم به راه انداخته است و نه مرتکب کوچکترین جرم و ناهنجاری به ضرر جامعه و یا حتی به ضرر احدی شده است. او فقط یک کارگر است که ندای حق خواهی سر داده است و همین برای به لرزه افتادن  حکومت گران دزد و غارتگر کافیست تا چنان وحشتی از او و امثال او کنند که به رغم بخشنامه های  ریاستشان و صراحت بر آزادی جعفر او را همچنان در زندان و در معرض ابتلا به ویروس مرگ بار کرونا نگه دارند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران با هشدار به حکومت گران پیرامون خطرات جبران ناپذیری که با گسترش ویروس کرونا جان #جعفر_عظیم_زاده و دیگر زندانیان سیاسی و غیر سیاسی را تهدید می‌کند توجه افکار عمومی و سازمانهای بین المللی کارگری و حقوق بشری را به اقدامات کاملا  تعمدی و سیستماتیک دادستانی و نهادهای امنیتی برای نگه داشتن #جعفر_عظیم_زاده در زندان به رغم بخشنامه مرخصی و آزادی زندانیان که قانونا و با صراحت تمام مشمول او نیز میشود جلب میکند و بدین وسیله خواهان آزادی بدون قید و شرط کلیه زندانیان سیاسی و عقیدتی و  آزادی و اعطای مرخصی به زندانیان غیر سیاسی تا پایان بحران بیماری مهلک کرونا در کشور است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران
۲۶ فروردین ۹۹

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبانهای دیگر-Other languages