بحران کرونا؛ اعتراض و درگیری زندانیان در زندان سپیدار اهواز…..

  • 1399-01-12

بحران کرونا؛ اعتراض و درگیری زندانیان در زندان سپیدار اهواز

بحران کرونا؛ اعتراض و درگیری زندانیان در زندان سپیدار اهواز

روز دوشنبه ۱۱ فروردین ماه، شماری از زندانیان محبوس در زندان سپیدار اهواز دست به اعتراض زده و با نیروهای کادر زندان درگیر شدند. در روزهای گذشته و امروز نیز هرانا از درگیری های مشابهی در زندان های عادل آباد شیراز، سقز، الوند همدان، مهاباد، تبریز، پارسیلون خرم‌آباد و الیگودرز خبر داده بود. این بحران در پی افزایش نگرانی زندانیان در رابطه با شیوع ویروس کرونا و تاخیر در بررسی پرونده‌های زندانیان برای اعزام آنها به مرخصی، شکل گرفته است. در همین خصوص عبدالله طباطبایی دادستان کل استان اردبیل که به همراه هئیتی برای پیگیری وضعیت مرخصی زندانیان از برخی بندهای زندان این شهر دیدار کرده بود خطاب به یکی از زندانیان سیاسی در این زندان گفته است «نفس کشیدن زندانیان امنیتی و سیاسی نیز حرام است چه برسد به مرخصی آنها».

روز دوشنبه ۱۱ فروردین ماه ۹۹، اعتراض شماری از زندانیان زندان سپیدار اهواز در مواجهه با کادر زندان به خشونت کشیده شد.

حیدر عباس زاده فرمانده انتظامی استان خوزستان در این خصوص در گفتگو با خبرگزاری ایرنا مدعی شد: ” اعتراض و درگیری زندانیان ۲ بند زندان سپیدار اهواز با حضور نیروهای انتظامی و امنیتی پایان یافت و خبر فرار زندانیان صحت ندارد. همچنین در جریان این درگیری کسی در بین این زندانیان آسیبی ندیده است”.

این ادعا در حالی مطرح است که انتشار ویدئوهایی در شبکه های اجتماعی نشان دهنده جو شدید امنیتی در داخل و محیط خارج از زندان سپیدار اهواز است با این حال اطلاع دقیقی از وضعیت کنونی محبوسین این زندان در دست نیست.

همچنین در گزارشی دیگر از زندان اردبیل، شامگاه روز یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ سید عبدالله طباطبایی دادستان کل استان اردبیل و عتباتی رئیس کل دادگستری استان به همراه هئیتی برای پیگیری وضعیت مرخصی زندانیان از برخی بندهای زندان مرکزی اردبیل دیدار کرده‌اند.
@ettehad

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages