کرونا در بند 8 زندان اوین

بحران کرونا در زندان ارومیه؛ ترک مجدد زندان مسئولان بهداری با افزایش آمار بیماران

  • 1399-04-04

 

کرونا در بند 8 زندان اوین

‍ بحران کرونا در زندان ارومیه؛ ترک مجدد زندان مسئولان بهداری با افزایش آمار بیماران

پزشکان، پرستاران و کارمندان بهداری زندان ارومیه به دلیل شیوع بیماری کرونا از روز شنبه ۳۱ خردادماه زندان را ترک کرده و به دلیل شیوع بیماری کرونا از آمدن سر کار خودداری کردند. پیشتر نیز این افراد پس از مثبت اعلام شدن آزمایش کرونای سه تن از کارمندان زندان در اعتراض به نبود تدابیر پیشگیری از بیماری کرونا از حضور در زندان امتناع کرده و پس از ۵ روز بازگشتند.

پزشکان، پرستاران و کارمندان بهداری زندان ارومیه به دلیل شیوع بیماری کرونا از روز شنبه ۳۱ خردادماه زندان را ترک کرده و به دلیل شیوع بیماری کرونا از آمدن سر کار خودداری کردند.

کارمندانی که پیشتر به بیماری کرونا مبتلا شدند نیز کماکان در منزل خود تحت قرنطینه خانگی قرار دارند.

یک منبع نزدیک به خانواده یکی از زندانیان در خصوص شیوع بیماری در زندان به هرانا گفت: “الان تنها یک پرستار در بهداری زندان حضور دارد که او نیز حاضر به پذیرش کسی نیست. تقریبا تمام بند سیاسی و نیمی از زندان درگیر علائم این بیماری شده‌اند اما خوشبختانه طی این مدت کسی جانش را از دست نداده. از زندانیان آزمایش کرونا گرفته نمی‌شود و اما افراد با علائم مشابه کرونا بیماری بسیار سختی کشیده و مدتی بعد بهبود پیدا می‌کنند. بهداری هم تا پیش از این تنها به دادن داروی سرماخوردگی اکتفا می‌کرد و پرستار بهداری می‌گفت که سرماخوردگی است”.
پیش از این نیز این افراد پس از مثبت اعلام شدن آزمایش کرونای سه تن از کارمندان زندان در اعتراض به نبود تدابیر پیشگیری از بیماری کرونا از حضور در زندان امتناع کرده و پس از ۵ روز بازگشتند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages