بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارگران کارخانه فولاد زاگرس قروه 7 ساله شد

بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارگران کارخانه فولاد زاگرس قروه ۷ ساله شد…..

  • 1399-02-20

‍ بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارگران کارخانه فولاد زاگرس قروه 7 ساله شد

بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارگران کارخانه فولاد زاگرس قروه 7 ساله شد

نماینده کارگران بیکارشده فولاد زاگرس قروه درکردستان از 7ساله شدن بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارگران کارخانه فولاد زاگرس قروه خبرداد.

روزجمعه 18 اردیبهشت، وی در ارتباط با شرایط این کارگران و تاریخچه بیکار شدن آنها به خبرنگار رسانه ای گفت: شرکت فولاد زاگرس مرداد ماه سال 91 به خاطر تعمیرات درجه یک کوره بلند متوقف شد که 80 درصد تعمیراتش نیز انجام شد کارها خوب پیش می‌رفت تا اوایل سال92. در این سال، 49 درصد سهام شرکت ایمیدرو به جای بدهی به سازمان‌های تامین اجتماعی و بازنشستگان فولاد و کشوری واگذار گردید؛ این سازمان‌ها حاضر به ادامه فعالیت این شرکت نشدند و اقدام به اخراج جمعی کارگران نمودند.

وی ادامه داد: پس از اعتراضات و تجمعات کارگران، حکم بازگشت به کار آنها صادر شد تا نهایتاً در 26 اسفند ماه 92سهامداران شرکت را منحل اعلام کردند و تمامی کارگران بعد از ماه‌ها اعتراض و دوندگی به ناچار به بیمه بیکاری روی آوردند.

نماینده کارگران بیکارشده فولاد زاگرس اضافه کرد: هم اکنون هفت سال از تعطیلی شرکت فولاد زاگرس می‌گذرد؛ مسئولیان هیچ کاری برای این واحد تعطیل شده نکردند و کارگران تعدادی مسافرکشی می‌کنند و تعدادی آواره شهرهای دیگر شده‌اند. تعدادی دیگر نیز به کارهای ساختمانی روی آورده‌اند که آنهم در این منطقه سردسیر شش ماه از سال بیشتر کار نیست؛ در این شش ماه هم نهایتاً بیست روز ماه کار هست.

وی همچنین گفت: سال 97 کلنگ زنجیره فولاد در ده کیلومتری این واحد بلاتکلیف و تعطیل شده بر زمین زده شد و قرار بود سه هزار شغل ایجاد کنند؛ این کلنگ‌زنی حالا نه تنها به جایی نرسیده، بلکه حتی یک نگهبان هم ندارد!

این کارگر درخاتمه گفت:شهرستان قروه معادن سنگ آهن، پوکه، مرمر و مهمتر از همه، معدن طلا دارد اما از این مواهب سودی به مردم و کارگران بیکارشده‌ی فولاد زاگرس نمی‌رسد؛ کارگران تا امروز به همه نهادها مراجعه کرده‌اند اما صدایشان به جایی نرسیده است؛ همچنان بیکار و بلاتکلیفند!
#فولاد_زاگرس
@ettehad

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages