به گردش در آمدن چرخ کارخانه فولاد ذوب آمل (فذا) وپایمالی حقوق کارگران

به گردش در آمدن چرخ کارخانه فولاد ذوب آمل (فذا) وپایمالی حقوق کارگران….

  • 1398-11-21

به گردش در آمدن چرخ کارخانه فولاد ذوب آمل (فذا) وپایمالی حقوق کارگران

به گردش در آمدن چرخ کارخانه فولاد ذوب آمل (فذا) وپایمالی حقوق کارگران

«طبق قانون، کارخانه‌هایی که به ریخته گری مشغول هستند جزو مشاغل سخت محسوب می‌شوند و تمامی شرکت‌هایی که کارشان جزو مشاغل سخت به حساب می‌آید از نظر حقوق، ساعت کار و سن بازنشستگی شان بر اساس اصول کار سخت است، اما به گفته کارگران شرکت فذا همه‌ قوانین را نقض کرده و معلوم نیست از چه بند و ماده‌هایی برای عمل نکردن به این قانون استفاده می‌کند. ساعت کاری جای 6 ساعت 12 ساعت است.»

یک کارگر سابق فذا در باره کارگران کارخانه به خبرنگار رسانه ای گفت: در حال حاضر کارگران به سه دسته تقسیم می‌شوند. بخش اول آن‌هایی هستند که فعلا مشغول به کار و فعالیت هستند، دسته دوم شامل کسانی است که در آن وقفه کاری یک ماهه اخراج شدند و در نهایت دسته سوم کارگرانی را شامل می‌شود که اخراج شده بودند، اما الان مشغول به کار هستند.

او در مورد شرایط حقوقی یک ماه اخیر کارخانه گفت: دسته اول که نه اخراج شده بودند و نه مشکلی در این رابطه برایشان پیش آمده بود، حقوقشان را بدون مشکل دریافت کردند. دسته دوم که از کار اخراج شده بودند، اقدام برای بیمه بیکاری کردند و یک ماهی است که مبلغی برایشان واریز می‌شود و دسته آخر در گرفتن حق و حقوقشان با مشکل مواجه شده اند و به عنوان نیروی جدید در کارخانه مشغول به کار هستند و سوابقی که داشتند، همگی پاک شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages