بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران در رابطه با نشست سالانه شورای حقوق بشر سازمان ملل

  • 1398-01-07

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران در رابطه با نشست سالانه شورای حقوق بشر سازمان ملل

در چند روز آینده شورای حقوق بشر سازمان ملل نشست سالانه خود را در ژنو برگزار میکند. قرار است در این نشست محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی شرکت داشته باشد.

نشست هرساله ی این شورا برای بررسی وضعیت حقوق بشر در کشورهای مختلف تشکیل جلسه خواهد داد و نمایندگان دولت ها برای دفاع از خود سخنرانی خواهند کرد.

این در حالیست که کشور ایران به زندانی بزرگ برای کارگران، معلمان، دانشجویان و تمامی فعالین اجتماعی و سیاسی تبدیل شده است.

در ایران کارگران را بخاطر مطالبه حقوق خود شلاق میزنند و به حبس های طولانی مدت محکوم میکنند. حق هرگونه اعتراض و تشکل یابی را از کارگران و معلمان و پرستاران سلب نموده اند و با یورش به اعتصاب و تجمع های مطالباتی، کارگران را مورد خشن ترین سرکوب ها قرار میدهند.

جعفر عظیم زاده رئیس هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران را تنها بخاطر دفاع از حقوق کارگران به حبس شش ساله محکوم نموده اند و اکنون به شکل ظالمانه ای در زندان اوین محبوس است. جعفر عظیم زاده که بخاطر اعتراض به احکام ناعادلانه و اتهامات امنیتی به فعالین صنفی دست به اعتصاب غذای شصت و سه روزه زده بود به لحاظ جسمی دچار بیماریهای جدی شده است و ادامه زندان میتواند لطمات جسمی شدیدی را به ایشان وارد کند. پروین محمدی نائب رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز نزدیک به یکماه است که بدون هیچ دلیل و مدرکی در زندان اوین در بازداشت بسر میبرد و مسئولین کوچکترین پاسخی درباره وضعیت ایشان به خانواده اش نمیدهند. اسماعیل عبدی و محمد حبیبی و محمود بهشتی از نمایندگان معلمان بخاطر مطالبات صنفی در زندان بسر میبرند. اسماعیل بخشی نماینده کارگران شرکت نیشکر هفت تپه بخاطر مطالبات کارگری در زندان است و قبلتر اعلام کرده بود که در بازداشت مورد شکنجه قرار گرفته و اکنون خانواده ایشان هیچگونه اطلاعی از وضعیت اسماعیل ندارند. بهنام ابراهیم زاده و تعداد زیاد دیگری از کارگران در زندان هستند و برای ده ها کارگر شرکت هفت تپه و گروه ملی فولاد اهواز پرونده های قضایی در جریان است تنها و تنها به این دلیل که خواهان حقوق

خویش بوده اند.

کارگران ایران روزانه مورد شدیدترین تضییع حقوق انسانی خود قرار میگیرند و در چنین شرایطی حضور جواد ظریف در چنین نشست هایی یک دهن کجی بزرگ به مردم ایران و جوامع و نهادهای بین المللی است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران از طریق نامه، اعتراض خود به مسئولین دولت ایران را به نهادهای بین المللی ارسال کرده است و همزمان از تمامی کارگران و مردم ایران و نیز نهادهای کارگری و مدافع حقوق انسان در سطح بین المللی میخواهد تا صدای کارگران ایران را از طریق سازمان دادن طوفانهای توئیتری یا ارسال نامه و بیانیه و یا هر طریق ممکنی به شورای حقوق بشر سازمان ملل برسانند و از این راه خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط جعفر عظیم زاده، پروین محمدی، اسماعیل عبدی، اسماعیل بخشی، محمد حبیبی وتمامی کارگران و معلمان زندانی و سایر زندانیان اجتماعی شوند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

http://ettehad-e.com/1397/12/05/7569

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages