بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون صدور حکم شش سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق برای ناهید خداجو

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون صدور حکم شش سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق برای ناهید خداجو…..

  • 1398-07-18

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون صدور حکم شش سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق برای ناهید خداجو

🔴بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون صدور حکم شش سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق برای ناهید خداجو

ناهید خداجو عضو هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران توسط قاضی افشاری قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به ۵ سال حبس تعزیری، به اتهام اخلال در نظم عمومی به یکسال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شده است. همچنین با عنوان مجازات تکمیلی به رونویسی دو جلد کتاب مشخص و دو سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی محکوم گردیده است.
ناهید خداجو در روز یازدهم اردیبهشت مصادف با روز جهانی کارگر در مراسم مقابل مجلس شورای اسلامی دستگیر شد و پس از ۳۳ روز بازداشت به قید وثیقه آزاد گردید و در روز دهم مهرماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران محاکمه گردید.
دستگاه قضایی به همراه نهادهای امنیتی به شکلی فاحش شمشیر به روی طبقه کارگر ایران می کشند. تمام کشور را به زندانی بزرگ برای کارگران و فعالین صنفی تبدیل کرده اند. برای هر کارگر و مزدبگیری که در مقابل سطح گسترده فقر و فلاکت و بیحقوقی دست به اعتراض بزند و مطالبه گری کند احکام حبس طولانی مدت و حکم غیرانسانی و قرون وسطایی شلاق صادر می کنند. کارگران در مراکز مختلف صنعتی که برای دریافت حقوق معوقه و پیگیری مطالبات صنفی شان دست به اعتصاب بزنند را مورد هجوم وحشیانه قرار می دهند و با زندانی کردن کارگران معترض در اقصی نقاط کشور جنگی بی امان را با طبقه کارگر به پیش میبرند.
همه ی این تعرض ها و سرکوب کارگران و مزدبگیران ایران برای این صورت میگیرد تا هم راه را برای غارت بیشتر سرمایه های اجتماعی که دسترنج کارگران است توسط چپاولگران و رانتخواران هموار کنند و هم بحران اقتصادی موجود را که حاصل حاکمیت خودشان است بر گرده طبقه کارگر سرشکن نمایند.
سردمداران حاکم بیش از چهار دهه است که شیره جان کارگران و عموم مردم جامعه را مکیده اند و تمامی منابع و سرمایه های اجتماعی را به یغما برده اند و در دوره اخیر نیز مراکز عمده تولیدی و صنعتی دولتی که سهم آحاد جامعه و طبقه کارگر ایران است را از طریق خصوصی سازی به ثمن بخس به افراد خاص واگذار کرده اند و از این طریق زمینه فنای این مراکز صنعتی و نیز نابودی صدها و هزاران موقعیت شغلی و به تبع آن افزایش گسترده بیکاری کارگران را باعث شده اند.
طبقه کارگر و کل جنبش عظیم مطالباتی مردم ایران با سرکوب و زندان و شلاق نمی تواند از زمینی ترین و بدیهی ترین خواسته های معیشتی خویش دست بکشد و بمیرد.
نهادهای مسئول وسیستم قضایی به جای برخورد امنیتی با هرگونه فعالیتهای صنفی و سرکوب فعالین، به تأمین خواست و مطالبات کارگران و مزدبگیران ایران اقدام نمایند وگرنه با ادامه سیاست سرکوب در مقابل خواست معیشتی جامعه، قطعاً باد خواهند کاشت و توفان درو خواهند کرد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران تمام کارگران و تشکل های کارگری در سطح کشور و اتحادیه ها و نهادهای کارگری بین المللی را فرامیخواند تا ضمن محکوم نمودن صدور حکم حبس و شلاق برای ناهید خداجو، خواهان لغو احکام صادره علیه کارگران از جمله ناهید خداجو، پروین محمدی، نسرین جوادی، عاطفه رنگریز، مرضیه امیری، حسن سعیدی و ده ها کارگر دیگر و نیز آزادی تمام کارگران زندانی شوند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران-۱۸ مهرماه ۹۸

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages