بیانیه در رابطه با پرونده سازی علیه اکرم رحیم پور همسر جعفر عظیم زاده

بیانیه در رابطه با پرونده سازی علیه اکرم رحیم پور همسر جعفر عظیم زاده…..

  • 1399-02-29

بیانیه در رابطه با پرونده سازی علیه اکرم رحیم پور همسر جعفر عظیم زاده

بیانیه در رابطه با پرونده سازی علیه اکرم رحیم پور همسر جعفر عظیم زاده

روز ۲۷ اردیبهشت ابلاغیه ای الکترونیکی برای اکرم رحیم پور همسر #جعفر_عظیم_زاده کارگر زندانی و دبیر هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران ارسال شده است که وی بایست جهت دفاع از اتهام انتسابی در شعبه ۲ بازپرسی دادگاه انقلاب شهید مقدسی تهران حضور یابد.
این عمل در ادامه تماس مأمورین وزارت اطلاعات در روزهای اخیر با وی صورت گرفته است که در جریان این تماسهای تلفنی دست به تهدید #اکرم_رحیم پور و #جعفر_عظیم_زاده زده بودند و به دنبال آن عظیم زاده را با یک پرونده سازی جدید به دادگاه کشیدند.
قطعاً احضار اکرم‌رحیم پور همسر جعفر درتداوم فشارهایی است که نهادهای امنیتی وقوه قضائیه پیشتر با به جریان انداختن مصادره وثیقه های عظیم زاده و پرونده سازی جدید علیه او با اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و جلو گیری از آزادی و عدم موافقت با مرخصی علیرغم شرایط خطرناک زندان و تعلق مرخصی به وی صورت گرفته است تا بتوانند او را وادار به تمکین و تسلیم در زندان کند، اما #جعفر_عظیم_زاده پس از شنیدن خبر احضار همسرش اعلام کرده است “ذره ای از حق خواهی و مبارزه علیه ظلم و بیداد چه در داخل زندان و چه در بیرون از زندان علیه طبقه کارگر و مردم ایران کوتاه نخواهد آمد و در صورت تداوم این فشارها بر دامنه اعتراضات خود خواهد افزود”.
اتحادیه آزاد کارگران ایران این اقدامات ضدانسانی نهادهای امنیتی و قضایی را در راستای سیاست سرکوب جنبش کارگری ارزیابی میکند که با قصد به تمکین واداشتن کارگران و فعالین کارگری صورت میگیرد که در دوره های اخیر برای اِعمال فشار هرچه بیشتر بر جعفر عظیم زاده و اتحادیه آزاد کارگران ایران از هیچ عملی فروگذار نکرده اند.
پرونده سازی مجدد برای جعفر در زندان با این هدف انجام شد که وی را در زندان نگه دارند و اجازه ی آزادی و یا مرخصی به او ندهند و آزار و اذیت همسر و خانواده اش از طریق تماسهای تهدیدآمیز و تشکیل پرونده قضایی بیشتر از قبل پرده از چهره شنیع سرکوبگران و چپاولگران برخواهد کشید که قطعاً مورد تنفر و انزجار بیشتر طبقه کارگر ایران قرار خواهد گرفت. اتحادیه آزاد قطعاً در مقابل تشدید تعرض های امنیتی به دبیر هیأت مدیره خود و خانواده ی وی از هر طریق ممکن دست به اعتراض خواهد زد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۲۹ اردیبهشت ۹۹

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages