عسلویه

بیانیه دوم ٢٠٠٠ کارگر شاغل در عسلویه ارسالی به اتحادیه آزاد کارگران ایران

  • 1399-07-28

عسلویه

🔴‍ بیانیه دوم ٢٠٠٠ کارگر شاغل در عسلویه
ارسالی به اتحادیه آزاد کارگران ایران

روز ٢۶ مهر بود که در بیانیه اعتراضی خود از وضعیت نابسامان شغلی، خلف وعده ها و رو به اتمام رفتن بسیاری از پروژه های کاری و خطر اخراج ها نوشتیم و خواستهای فوری مان را اعلام داشتیم.
اکنون که زمزمه های اعتراض در میان کارگران بلند است. پیمانکاران برای اینکه با اعتصاب مجدد آنان پروژه هایشان در این روزهای آخرش لنگ نشود، اعلام کرده اند که پیمانکار بعدی بخشی از آنان را به کار خواهد گرفت. و البته بخشی از کارگران هم در فاز های مختلف کار گرفته اند.
اما در این میان شماری از کارگران با پایان پروژه از کار بیکار میشوند. اینکه با کوچکترین واکنش ما عقب می نشینند و وعده میدهند، نشانه ترس از اتحاد مبارزاتی ما کارگران است.
بنابراین باید متحد باشیم و جلوی این تعرضات و بازی با زندگی و معیشتمان بایستیم.
از اینرو با رسانه ای کردن آخرین وضعیت مان، تا کید میکنیم که همه با هم بر خواستهای اعلام شده خود پافشاری کرده و یکصدا اتمام حجت میکنیم که اگر به مطالبات ما پاسخ داده نشود از جمله اگر دستمزدهای ما متناسب با افزایش سطح قیمت ها افزایش نیابد، اگر دستمزدهای معوقه ما فورا پرداخت نشود، اگر قرار دادهای موقت پیمانی به قراردادهای دایٔم تبدیل نشود و اگر بهبودی در وضعیت کاری و محیط زیستی ما انجام نگیرد، دوباره دست به اعتصاب خواهیم زد.

-خواستار مزد برابر در برابر کار برابر با کارگران رسمی در صنعت نفت هستیم.

از سوی دو هزار کارگر پیمانی عسلویه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages