تجمع

تجمع اعتراضی اهالی روستای عباس آباد نهاوند نسبت به قطعی آب و بلاتکلیفی معیشتی مقابل استانداری همدان

  • 1399-04-01

تجمع

‍ تجمع اعتراضی اهالی روستای عباس آباد نهاوند نسبت به قطعی آب و بلاتکلیفی معیشتی مقابل استانداری همدان

روز شنبه 31 خرداد،جمعی ازاهالی روستای عباس آباد شهرستان نهاوند برای اعتراض به قطعی آب و بلاتکلیفی معیشتی مقابل استانداری همدان تجمع کردند.

یکی از تجمع‌کنندگان به خبرنگار رسانه ای گفت:‌ما اهل روستای عباس‌آباد و کارگر و دامدار هستیم که  از شرایط مالی مناسبی برخوردار نیستیم.

او که دلیل اصلی تجمع را قطعی آب روستایشان می داند، اضافه کرد: در این روستا مراتعی داریم که از سال 75 سندشان به نام روستای عباس آباد به ثبت رسیده است. اهالی روستای شیراوند که از شرایط مالی بهتری برخوردارند و دارای زمین های کشاورزی به وسعت یکهزارو 700 هکتار و 30 حلقه چاه هستند از اوایل سال جاری مراتع ما را مورد استفاده چرای دام‌های شان قرار داده اند و آب روستای ما را قطع می‌کنند.

به گفته وی با وجود حکمی  که از سوی دادستان شهرستان نهاوند صادر شده اهالی روستای شیراوند حق استفاده از این چراگاه را ندارند اما آنها به این حکم توجهی نکرده و به کار خود ادامه می دهند. متاسفانه به دلیل عدم چرا ی کافی گوسفندان‌مان تلف شده‌اند و امروز برای دادخواهی مقابل استانداری تجمع کرده‌ایم که عوامل حراست استانداری به ما می گویند اینجا تجمع نکنید و نمایندگانی را برای صحبت کردن با مسئولان در بین خودتان انتخاب کنید.

این در حالی است که به گفته تجمع کنندگان 4 ماه است در این خصوص با استانداری مکاتبه کرده‌اند اما تاکنون نتیجه‌ای نگرفته‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages