تجمع اعتراضی اهالی شهرستان ایوان  نسبت به واگذاری معدن سیاهگل مقابل استانداری ایلام….

  • 1398-06-10

تجمع اعتراضی اهالی شهرستان ایوان  نسبت به واگذاری معدن سیاهگل مقابل استانداری ایلام

روز شنبه 9شهریور جمعی از اهالی شهرستان ایوان برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به واگذاری معدن سیاهگل  دست به تجمع مقابل استانداری ایلام زدند.

به گزارش یک منبع خبری محلی، به واسطه صدور مجوز بهره برداری از یک معدن به نام یک فرد ،نه تنها طبیعت بکر منطقه دستخوش تغییرات و دگرگونی منفی شده ،بلکه تنها راه ارتباطی ساکنین منطقه سیاحتی وکشاورزی نیز بلعیده شده واز حیز انتفاع ساقط شده است .

منطقه سیاهگل ایوان یکی از مناطق بکر طبیعی زیبا با چشمه های جوشان و پوشش گیاهی زیبایی است که درکنار آثار تاریخی موجود،آن رابه یکی از مناطق تفریحی وسیاحتی زیبا ومقصد گردشگری

تبدیل کرده است ،اما اینکه به دلیل واگذاری غیر اصولی یک معدن  ،طبیعت زیبا ومنحصر به فرد منطقه دستخوش تغییرشود  و به تخریب جاده ارتباطی بعنوان اموال عمومی مبادرت ورزند و خاک های مازاد نیز در بستر رودخانه زیبا ریخته شوند ،موضوعات مهمی است که بایستی مدنظر مسئولین ودستگاههای نظارتی قرار گیرد.

تجمع کنندگان می گویند ؛علیرغم پیگیری های مستمر و مراجعات مکرر به دستگاههای مرتبط وغیر مرتبط ،تاکنون نتیجه ملموسی برای جلوگیری از استمرار تخریب توسط بهره بردار معدن وتعطیلی آن حاصل نشده است.

در همین رابطه،مدیرکل صنعت معدن وتجارت استان ایلام گفت :واگذاری این معدن در سالهای پیش اتفاق افتاده و دارای مشکلات اساسی است .قبلا نیز طی نامه ای به منظور تعطیلی این معدن موضوع را  به وزارتخانه منعکس نموده ایم.

وی ادامه داد:پیرو نامه قبلی مکاتباتی داشته ایم اما متاسفانه تاکنون به نتیجه نرسیده است ،چرا که معتقدیم به دلیل مشکلاتی که این معدن دارد،استمرار فعالیت آن به صلاح نیست وبایستی تعطیل شود .ورود دادستان شهرستان ایوان بعنوان مدعی العموم به موضوع ضروری به نظر می رسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages