تداوم اعتراض کارگران جنرال موتورز آمریکا/ امنیت شغلی، افزایش دستمزد دغدغه ما است

تداوم اعتراض کارگران جنرال موتورز آمریکا/ امنیت شغلی، افزایش دستمزد دغدغه ما است….

🔴تداوم اعتراض کارگران جنرال موتورز آمریکا/ امنیت شغلی، افزایش دستمزد دغدغه ما است

اعتراض صنفی کارگران جنرال موتورز امریکا، در حالی صبح امروز (۳۱شهریور) وارد ششمین روز متوالی شد که تاکنون مذاکره اتحادیە کارگران به نام “کارگران متحد اتومبیل‌سازی” با نمایندگان مجتمع اتومبیل سازی به نیجه ایی مطلوب نرسیده است.

حدود ۵۰ هزار نفر از کارگران  کارخانه جنرال موتورز آمریکا از شش روز پیش در اعتراض به امنیت شغلی، افزایش حقوق و بهبود وضعیت قراردادهای کاری خود دست به اعتراض صنفی زدند.

گفت‌وگو‌ها برای پایان یافتن این اعتصاب در جریان است. در عین حال گفته می شود کارفرما در حین مذاکره پرداخت حق درمان و بهداشت کارگران اعتصابی را قطع کرده و نشان داده که با تشکل کارگران و مطالبات مطرح شده سر سازش ندارد. همزمان کارگران نیز مذاکرات خود با رهبران کارگران مجتمع‌های اتومبیل‌سازی “فورد و کرایسلر” برای پیوستن به اعتصاب را ادامه دادند.

در پی این اعتصاب، کارگران جنرال موتورز آمریکا، از سوی کارگران شاخه‌های جنرال موتورز در آلمان، مکزیک و برزیل مورد پشتیبانی قرار گرفتە و مذاکره با آنان نیز برای پیوستن به اعتصاب ادامه دارد.

کارگران اعتصابی روز جمعه ۲۹ شهریور ماه خطوط پیکت خود در ورودی تمام ٥٢ کارخانه و مراکز کاری مجتمع را تقویت کردند. کارگران اعتصابی پرداخت حقوق اعتصاب ٢٥٠ دلار در هفته از جانب اتحادیە را نیز کافی ندانسته و خواستار ٧٥٠ دلار حقوق اعتصاب در هفته شدەاند.
@ettehad

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *