سیمان کارون

جمعی از کارگران کشت وصنعت کارون نسبت به عدم اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور وبلاتکلیفی بازنشستگی تعدادی از کارگران و ممنوع الورود شدن یک همکار حق طلب اعتراض کردند.

  • 1399-04-12

سیمان کارون

‍ جمعی از کارگران کشت وصنعت کارون نسبت به عدم اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور وبلاتکلیفی بازنشستگی تعدادی از کارگران و ممنوع الورود شدن یک همکار حق طلب اعتراض کردند.

در جریان کنش های دامنه دار کارگران این کشت وصنعت واقع در شوشتر،کیلومتر 17 جاده دزفول برای احقاق حقوق برحقشان یک کارگرحق طلب از روز پنج شنبه 29 خرداد بدستورکارفرما به محل کارش ممنوع الورود شده است.

این کارگران که تعداد آنها به 380 نفر می‌رسد و در سال81 با مجتمع  کشت و صنعت کارون قرارداد تامین نیرو بستند، در خصوص بازنشستگی دچار مشکل شده‌اند.

به گفته کارگران، مشکل از آنجا آغاز می‌شود که کارفرمای پیمانکار در سالهای گذشته، چهار درصد حق بیمه کارهای سخت و زیان‌آور را به تامین اجتماعی پرداخت نکرده است و کارگرانی که به سن بازنشستگی پیش از موعد رسیده‌اند، به دلیل اهمال پیمانکار نمی‌توانند بازنشسته شوند.

برخی از کارگرانی که در آستانه بازنشستگی هستند، از اداره کار استعلام گرفته و براساس این استعلام، رای پرداخت این 4 درصد به کارفرمای اصلی عودت داده شده‌است، به این معنی که کشت و صنعت کارون باید این چهار درصدی را که پیمانکاران پرداخت نکرده‌اند، تقبل نماید.

آنها درخاتمه گفتند:خواستار بازگشت به کار همکارشان هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages