حیدر قربانی

حیدر قربانی در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی است

  • 1399-03-19

حیدر قربانی

‍ حیدر قربانی در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی است

امروز دوشنبه نوزدهم خرداد حیدر قربانی عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران که روز گذشته با هجوم مأمورین وزارت اطلاعات به منزلش دستگیر شده بود را به شعبه ۳ بازپرسی دادسرای شهر قدس انتقال دادند و پس از تفهیم اتهام دوباره به زندان برگردانده شد.
روز گذشته و پس از دستگیری، حیدر قربانی به بند ۲۰۹ زندان اوین که در اختیار بازجویان وزارت اطلاعات است منتقل شده بود و تحت بازجویی قرار داشت. امروز نیز پس انتقال به دادسرای شهر قدس، تعیین شعبه و تفهیم اتهام در شعبه ۳ بازپرسی دوباره به بند ۲۰۹ زندان اوین برگردانده شد.
مسئولین شعبه بازپرسی بدون ارائه هیچگونه توضیحی درباره دلایل و اتهامات حیدر قربانی به خانواده وی اعلام کرده اند که روز آینده دوباره برای پیگیری وضعیت او مراجعه نمایند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران دستگیری حیدر قربانی را قویاً محکوم مینماید و اعلام میکند که نسبت دادن اتهامات واهی به کارگران و فعالین کارگری به عملی همیشگی از سوی نهادهای امنیتی و قضائی تبدیل شده است و با این کار تنها ضدیت و دشمنی خویش را نسبت به طبقه کارگر ایران و کل جامعه بیشتر از پیش نشان میدهند.
طبقه کارگر ایران با سرکوب های سیستماتیک حاکمیتی از مطالبات صنفی و معیشتی خویش کوتاه نخواهد آمد و درمقابل اینهمه ظلم و بیعدالتی دست به اعتراض خواهد زد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۱۹ خرداد ۹۹

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages