خودسانسوری کرونایی وزارت نفت

خودسانسوری کرونایی وزارت نفت….

  • 1398-12-22

🔴خودسانسوری کرونایی وزارت نفت

خودسانسوری کرونایی وزارت نفت

بعد از شیوع بیماری کرونا وزارت نفت طی بخشنامه ای تاکید کرده است آمار بیماران کرونایی شرکت‌ها و زیر مجموعه‌ها تنها باید به این وزارتخانه اعلام گردد و این آمار به هیچ وجه نباید رسانه ای شود.

برپایه گزارش رسانه ای شده بتاریخ 21اسفند، این بخشنامه فضای عجیبی هم در مجتمعات پتروشیمی و شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت ایجاد کرده؛ به گونه ای که وقتی با این مراکز تماس برقرار کردیم و درباره موارد مشکوک به کرونا از آنها پرسیدیم بیشتر از آنکه از  خود کرونا بترسند از انتشار اخبارشان و متعاقبا دردسرها و تبعات احتمالی آن میترسیدند.

این در حالی است که علی رغم اصرار کارشناسان بر تعطیلی موقت شرکت‌های نفتی، وزیر نفت به شدت در مقابل این اتفاق مقاومت می‌کند و در حالی که ستاد ملی مبارزه با کرونا ساعات کار اداری تهران را کاهش داده و ساعت ۱۳ را پایان کار اداره‌ها عنوان کرده، اما وزیر نفت  این ابلاغیه را برای اجرا امضا نکرد تا نفتی‌ها مجبور باشند تا ساعت ۱۶ در محل کار خود حاضر باشند. این موضوع با اعتراضات کارکنان نفت مواجه شد.

در واقع وزیر نفت زیربار کاهش ساعات کاری کارکنان نفت نمی‌رود؛ او گفته است مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا که مقرر کرده ساعت کار اداره‌های سه ساعت کاهش یابد،برای وزارت نفت لازم الاجرا نیست. زنگنه که به طور کلی برای خود منزلتی فراتر از این نامه‌نگاری‌ها قائل است، می‌گوید این مصوبه باید از طریق ریاست جمهوری و یا وزارت کشور ابلاغ شود.

حال باید دید آیا پنهان کردن آمار کارکنان کرونایی و مشکوک به کرونا کمکی به این وزارتخانه در کنترل این بیماری خواهد کرد؟

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages