روز جهانی کارگر فرا رسید روزی که ترس حاکمیت را از چنین روز تاریخی و تاریخ ساز همواره به طرق مختلف میتوان دید

روز جهانی کارگر فرا رسید/ روزی که ترس حاکمیت را از چنین روز تاریخی و تاریخ ساز همواره به طرق مختلف میتوان دید….

  • 1399-02-10

🔴روز جهانی کارگر فرا رسید

روز جهانی کارگر فرا رسید روزی که ترس حاکمیت را از چنین روز تاریخی و تاریخ ساز همواره به طرق مختلف میتوان دید

روزی که ترس حاکمیت را از چنین روز تاریخی و تاریخ ساز همواره به طرق مختلف میتوان دید
حاکمیت سرمایه داری(و نه مستضعف پناه) همواره در طول چهل سال  عمر ضد کارگری اش از این روز واهمه به دل داشته و دارد
بطوریکه دستگاه سرکوب و پرونده سازی امنیتی اش ،بازجوییها و زندانهای اوین و فشافویه و قرچکش ،باتوم داران و چماق بدستان مقابل مجلسش،گارد موتور سوار داخل حیاط مجلسش،پلیس لباس شخصی و امنیتی اش ،قضات یا همان سربازان قلم بدست بی بهره از اصول حقوقی و وجدان بشری اش ، همه و همه را در یک اتحاد شومی به خط کرده است تا کوچکترین گرامیداشت و فریاد بر حق کارگری را در روز کارگر ۱۳۹۸ و سالیان پیش زیر چکمه های خونینش خفه کند
لیک نتوانست!
تجربه بارها ثابت کرده است که هیچ وقت جامعه دست به خودکشی نزده و نخواهد زد.بحث نان درون سفره کارگر است شوخی نیست.
هیچ گونه دستگیری های گسترده ، پرونده سازیهای بناحق ، ایجاد رعب و وحشت ،همه و همه مانع از فریاد حق خواهی طبقه کارگر ایران نخواهد شد و با وجود به بند کردن چند گل و حتی صدها گل و جنایات اینچنینی و مشابه ،ما همواره بهاران را نوید داده ایم و میدهیم

تلاش حاکمیت سرمایه و برخی شخصیتهای سیاسی در رسمیت بخشیدن به شورای عالی کار و نق زدن نمایندگان به ظاهر کارگریش ، و پیشنهاد آبکی فلان و بهمان شخصیت سیاسی مبنی بر امضا نکردن چنین دستمزد ظالمانه ای، حنایی است بی رنگ برای ما و نمیتواند این نمایندگان ضد کارگر را به طبقه کارگر ایران حقنه کنند یا رسمیت ببخشند.
علیه چنین “نمایندگان کارگری در عمل ضد کارگر” و  شورای عالی کار و خانه کارگر همواره باید ایستاد
کارگران خود حق تشکیل اتحادیه ها وسندیکاهای  مستقل از دولت را دارند
حق اعتراض و اعتصاب دارند
شورای سه جانبه ی بین دولت و کارگر و کارفرما درون شورای عالی کار  در واقع شوای یک جانبه ی تحمیلی سرمایه داریست علیه حذف شده های سیستماتیک.
بطوریکه دولت بعنوان بزرگترین کارفرما و ذینفع چطور میتواند میان بخش خصوصی  کارفرمایان از طرفی و نمایندگان به اصطلاح کارگری این شورا نقش میانجیگری داشته باشد؟!؟!
شوراییست کاملا علیه کارگر!
با تورم ۴۱ درصدی(هرچند بیشتر از این باید باشد) و افزایش ۲۰ درصدی دستمزد ،در واقع ما با کاهش بیست درصدی دستمزد در سال جاری مواجهیم نه افزایش دستمزد و اینجاست که کارگران متشکلی که علیه چنین ساز و کار ظالمانه ای بایستند باید تاوان دفاع از سفره ی کارگر و شرافت انسانیشان را پس بدهند.
باز روز کارگر فرا رسید و وزارت اطلاعات همواره با تماسها و تهدیدهایش در نزدیکای روز کارگر سعی در ارعاب کارگران از برگزاری چنین روزی و فریاد مطالبات برحق کارگران رادارد، و در تماسهایشان به من و سایر کارگران قصد تهدید،تخطئه و بدنام کردن فعالین کارگری خوشنامی چون جعفر عظیم زاده،  ناهید خداجو،پروین محمدی ،نسرین جوادی ،شاپور احسانی راد و محمود صالحی و…. داشتند که با جواب قاطع من روبرو شدند، سعی داشتند این عزیزان را مخل امنیت جامعه جلوه دهند  که به واقع تامین کنندگان امنیت جامعه اند. ما باید از این فعالین کارگری و فشارهای وارده بر آنها بخصوص اعضای اتحادیه ی آزاد کارگران ایران که با هجمه ای از فشارهای امنیتی روبروست در روز کارگر در کنار تاکید بر مطالباتمان و ایستادن علیه دستمزد محقرانه که به دروغ نام آن را افزایش دستمزد گذاشته اند، دفاع و حمایت قاطع کنیم.

#زنده_باد_اتحاد_و_همبستگی_بین_المللی_طبقه_کارگر
#گرامی_باد_روز_جهانی_کارگر
#نه_به_دستمزد_ظالمانه_شورای_عالی_کار

🖊#فرهاد_شیخی

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages