شاپور احسانی راد

شاپور احسانی راد از ملاقات با خانواده محروم شده است

  • 1399-10-21

شاپور احسانی راد

‍ شاپور احسانی راد از ملاقات با خانواده محروم شده است

شاپور احسانی راد توسط شورای انضباطی زندان تهران بزرگ به سه جلسه محرومیت از‌ملاقات با خانواده محکوم شده است. این اقدام به دلیل اعتراض شاپور به وضعیت اداره زندان صورت گرفته است. این درحالیست که شاپور احسانی راد از ابتدای دستگیری و شروع دوران حبس‌اش به دلیل دوری راه و شیوع بیماری کرونا امکان هیچگونه ملاقاتی با خانواده‌اش را نداشته است.
شاپور احسانی راد عضو هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و نماینده سابق کارگران کارخانه نورد پروفیل ساوه است که در طول سال‌ها دفاع از حقوق کارگران، هم در میان همکاران سابق و هم در میان بخش بزرگی از کارگران در مراکز مختلف کارگری از ساوه تا منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر، تا اهواز و هفت تپه و در میان بازنشستگان تأمین اجتماعی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. اقدام نهادهای امنیتی و سازمان زندانها چه برای دستگیری و صدور حکم پنجساله زندان و چه تداوم آزار و اذیت وی در داخل زندان به معنای تحمیل فشار به کل طبقه کارگر ایران است زیرا شاپور احسانی راد نه تنها نماینده کارگران کارخانه پروفیل ساوه و کارگران عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران، بلکه نماینده چهل هزار نفر از کارگران امضا کننده طومار اعتراض به سطح نازل دستمزدها در سال ۹۳ و نیز نماینده هزار نفر از کارگران شکایت کننده به دزدی‌های مسئولین سازمان تأمین اجتماعی نیز بود.

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن ابراز انزجار از برخوردهای غیر انسانی مسئولین زندان علیه #شاپور_احسانی_راد خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط وی و #جعفر_عظیم_زاده و جوانمیر مرادی و نیز منع تعقیب قضائی از #پروین_محمدی، #ناهید_خداجو، #نسرین_جوادی، #حیدر_قربانی و دیگر کارگران است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۲۱ دیماه ۹۹
#کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages