ارجاع حکم یکسال زندان پروین محمدی به اجرای احکام

صدور حکم غیابی علیه پروین محمدی

  • 1399-10-06

ارجاع حکم یکسال زندان پروین محمدی به اجرای احکام

صدور حکم غیابی علیه پروین محمدی

پروین محمدی، فعال کارگری و نایب‌ دبیر اتحادیه آزاد کارگران ایران با انتشار یک ویدئو در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده «بدون اینکه از روند پرونده سازی و نحوه برگزاری دادگاه اطلاعی داشته باشد»، در تاریخ ۲۹ آذرماه از طریق سامانه خدمات الکترونیک قضایی (ثنا) به او اعلام شده خود را «برای اجرای حکم» به واحد اجرای احکام در شعبه یک دادسرای مقدسی اوین معرفی کند.
او با اشاره به اینکه مراجع قضایی «تمام راه‌های دسترسی» به او را در اختیار داشته‌اند می‌گوید: «۲۰ سال است آدرس منزل من، شماره موبایل و شماره خانه تغییر نکرده است. از سال ۱۳۹۶ که برایم پرونده ایجاد کردند و بعد از آن در ۹۷ به این‌طرف که چندین بار بازداشت شدم، سی و چند روز در انفرادی ۲۰۹ و ۱۶ روز در اداره آگاهی کرج و سپس ماه‌ها در زندان کچوئی بوده‌ام. چطور در دسترس نبوده‌ام که حکم غیابی صادر کرده‌اند؟ «
این فعال کارگری با «مسخره» توصیف کردن این اقدام مراجع قضایی، حکم غیابی صادر شده علیه خود را ناشی از «خشم و نفرت» نهادهای حکومتی از فعالین کارگری و صنفی می‌داند و در ادامه می‌گوید:
«آیا با زندانی کردن اسماعیل عبدی، فعال صنفی معلمان، توانستید صدای معلمان را خفه کنید؟ آیا با زندانی کردن جعفر عظیم زاده نایب دبیر اتحادیه آزاد کارگران و شاپور احسانی راد، فعال کارگری و از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران ، توانستید صدای کارگران را خفه کنید؟ مطمئن باشید با زندانی کردن من هم، مطالبات کارگران متوقف نخواهد شد.»
پروین محمدی، روز ششم اردیبهشت ۹۸ همراه تعدادی از فعالان کارگری در پارک جهان نما واقع در اتوبان تهران-کرج بازداشت شد و در شهریور ماه ۹۸ از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب کرج به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
او در اواسط آذر ماه ۹۸، پس از مراجعه به شعبه هفت اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه یک کرج بازداشت و جهت تحمل دوران حبس به زندان کچویی منتقل شد. به‌دنبال شیوع ویروس کرونا در زندان‌ها و عدم توانایی مسئولان قضایی در اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه و بهداشتی، محمدی در اردیبهشت‌ماه امسال به مرخصی منتهی به آزادی اعزام شد.
این فعال کارگری در طول دوران حبس، بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در بند زندانیانی با جرایم خطرناک به‌سر برده بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages