ماهیگیران

صیادان نیازمند حمایت دولتی هستند/ عیدی در کار نیست کسی هم ماهی شب عید نمی‌خرد

  • 1398-12-19

ماهیگیران

صیادان نیازمند حمایت دولتی هستند/ عیدی در کار نیست کسی هم ماهی شب عید نمی‌خرد

رئیس اتحادیه صیادی کل کشور با بیان اینکه به نظر می‌رسد امسال عیدی در کار نیست و کسی ماهی شب عید هم نمی‌خرد، خواستار حمایت دولتی از صیادان شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شیوع کرونا کسب‌و‌کار‌های مختلف را تحت تاثیر قرار داده است. با وجود اینکه تاکید شده است کووید ۱۹ از طریق گوشت قرمز و سفید منتقل نمی‌شود، اما شهروندان در مصرف این اقلام غذایی بیشتر از قبل احتیاط می‌کنند و همین باعث تاثیر کرونا بر بازار گوشت، مرغ و ماهی شده است. در این بین صیادانی که در مناطق محروم فعالیت می‌کنند بیش از دیگران متضرر شده و معیشت آنها به خطر افتاده است.

یعقوب دوجی (رئیس اتحادیه صیادی کل کشور) در گفتگو با ایلنا، عنوان کرد: ماهی و میگو از نظر سلامت مشکلی ندارند، اما از آنجا که در شهرهای کوچک و بزرگ بازار‌های فروش ماهی و میگو تعطیل شده‌اند، صیادان در فروش محصولات خود مشکل دارند و وقتی صید خود را نفروشند به دریا هم نمی‌روند.

او ادامه داد: باتوجه به شیوع بیماری کرونا در ایران به نظر می‌رسد امسال شب عیدی در کار نباشد و کسی ماهی شب عید هم نمی‌خرد. اینطور صیادان در معیشت خود به مشکل برمی‌خورند.

دوجی عنوان کرد: عمده صیادان در مناطق حاشیه‌ای و روستایی هستند و راه درآمدی جز صیادی ندارند. باید باتوجه به خسارتی که کرونا به بازار صید و صیادی زده، دولت تمهیداتی اندیشیده و به گونه‌ای جبران خسارت کند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبانهای دیگر-Other languages