کهن زاده

فاطمه کهن زاده به ۱۸ ماه حبس و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد

  • 1398-12-28
کهن زاده

کهن زاده

‍ فاطمه کهن زاده به ۱۸ ماه حبس و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد

فاطمه کهن زاده از شهروندان بازداشت شده در جریان مراسم چهلم پویا بختیاری، یکی از جان باختگان اعتراضات آبان ماه، توسط دادگاه‌ انقلاب و دادگاه کیفری دو کرج به حبس و شلاق محکوم شد.

بر اساس این حکم که در تاریخ ۵ اسفندماه ۱۳۹۸ توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج صادر و طی روزهای اخیر در زندان کچوئی کرج به وی ابلاغ شده است، فاطمه کهن زاده از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام به نفع گروه‌های معاند» به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده است. وی علاوه بر این به عنوان مجازات تکمیلی به دو سال خدمات نظافتی در یکی از بیمارستان ‌های شهر به مدت پنج روز در هفته و هر روز به مدت چهار ساعت محکوم شده است.

دادگاه در خصوص اتهام «توهین به آیت الله خمینی” نیز رای بر برائت وی صادر کرده است.
خانم کهن زاده همچنین در بخش دیگر پرونده که حکم آن در تاریخ ۱۱ اسفندماه ۹۸ توسط شعبه ۱۱۰ کیفری دو شهرستان کرج به ریاست قاضی مهدی رنجگری صادر و به وی ابلاغ شده است، از بابت اتهام «اخلال در نظم و آسایش عمومی» به شش ماه حبس و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده است. این حکم به دلیل عدم سابقه کیفری به مدت ۲ سال به حالت تعلیق در آمده است.
فاطمه کهن زاده روز پنج‌شنبه ۵ دی ماه امسال در جریان مراسم چهلم پویا بختیاری، یکی از جان باختگان اعتراضات آبان ماه، توسط نیروهای امنیتی در بهشت سکینه کرج بازداشت و به بازداشتگاه نیروی انتظامی منتقل شد. وی نهایتا پس از پایان مراحل بازجویی به زندان کچوئی کرج منتقل شده بود.
در این مدت برخلاف تعیین قرار وثیقه چندین باره و تامین آن توسط خانواده وی، دادگاه از آزادی این شهروند ممانعت به عمل می آورده است.
جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فاطمه کهن زاده در تاریخ ۳ اسفندماه در شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج برگزار شده و خانم کهن زاده با دستبند و پابند به جلسه دادگاه منتقل شده بود.
فاطمه کهن زاده، فرزند محمدعلی متاهل و دارای دو فرزند است.

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages