🔴فردا جلسه دادگاه جعفر عظیم زاده برگزار میگردد

فردا جلسه دادگاه جعفر عظیم زاده برگزار میگردد…..

  • 1399-03-12

🔴فردا جلسه دادگاه جعفر عظیم زاده برگزار میگردد

🔴فردا جلسه دادگاه جعفر عظیم زاده برگزار میگردد

جعفر عظیم زاده دبیر هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران در تماسی تلفنی از بند هشت زندان اوین اطلاع داده است که فردا دوشنبه ۱۲ خرداد جهت برگزاری جلسه رسیدگی به اتهام به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اعزام میگردد.

قوه قضائیه در اقدامی خصمانه به یک پرونده سازی جدید علیه جعفر عظیم زاده دست زده است. درحالیکه وی نزدیک به ۱۷ماه است که در زندان به سر میبرد نهادهای امنیتی و قضایی برای ممانعت از آزادی اش و به بهانه های واهی از اواخر سال گذشته اقدام به پرونده سازی جدیدی نموده اند و در روز ۱۵ اردیبهشت نیز در شعبه دوم بازپرسی محاکمه ای علیه او انجام شد.
شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی افشاری قرار است جعفر عظیم زاده را به اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه نماید. از روز جهانی کارگر سال گذشته تاکنون سه تن از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران توسط قاضی افشاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب مورد محاکمه قرار گرفته اند. ناهید خداجو، شاپور احسانی راد و نسرین جوادی توسط قاضی افشاری هر کدام به احکام حبس طولانی مدت شش سال و هفت سال زندان محکوم گردیدند. آنچه پیداست این است که گویا این شعبه به شکلی اختصاصی و به هدف سرکوب اتحادیه آزاد کارگران ایران مأمور گشته است تا اعضای این تشکل کارگری را با اتهامات واهی و در برخوردی ضدکارگری و سرکوبگرانه با زندانهای طویل المدت روبرو گرداند تا به زعم نهادهای امنیتی این تشکل کارگری را به تعطیلی بکشانند.
اصرار بر پرونده سازی جدید و صدور محکومیت مجدد علیه جعفر عظیم زاده از یکسو و از سوی دیگر پرونده سازی قضایی علیه اکرم رحیم پور همسر وی و نیز اقدام قوه قضاییه برای ضبط و مصادره وثایق جعفر که میبایست از زمان زندانی شدنش رفع توقیف میشد همگی در راستای تلاش حاکمیت برای سرکوب کارگران معترض و رهبران واقعی جنبش کارگری است.
حاکمیت در طی چهل سال گذشته به وضوح نشان داده است که در مقابل کارگران و فعالین و رهبران واقعی جنبشهای اعتراضی کوچکترین نرمشی نشان نمیدهد و مطالبه گری معیشتی و فعالیتهای صنفی را با اتهامات امنیتی روبرو میکند و به شدیدترین شکل مورد برخورد امنیتی و قضایی قرار میدهد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران استمرار پرونده سازی جدید علیه جعفر عظیم زاده را محکوم مینماید و خواهان برچیده شدن پرونده های قضایی علیه وی و اکرم رحیم پور و دیگر کارگران است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران-یازدهم خرداد نود و نه

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages