محکومیت قطعی نسرین جوادی به پنج سال زندان

محکومیت قطعی نسرین جوادی به پنج سال زندان….

  • 1399-02-17

‍ محکومیت قطعی نسرین جوادی به پنج سال زندان

محکومیت قطعی نسرین جوادی به پنج سال زندان

نسرین جوادی( اعظم خضری جوادی) از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران و عضو هیأت مؤسس شورای کارگری بازنشستگان تأمین اجتماعی ( بستا ) توسط دادگاه تجدیدنظر به پنج سال زندان محکوم گردید.
نسرین جوادی کارگر سابق تجهیزات پزشکی و بازنشسته تأمین اجتماعی است که در تجمع روز جهانی کارگر سال ۹۸ در مقابل مجلس به همراه دیگر کارگران و بازنشستگان دستگیر شد و پس از ۲۹ روز بازداشت به قید وثیقه آزاد گردید و سپس توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تجمع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت کشور، اخلال در نظم و آسایش عمومی و تبلیغ علیه نظام در مجموع به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. دادگاه تجدیدنظر با حذف دو اتهام تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم، حکم پنج سال حبس به اتهام تجمع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت کشور را تأیید نمود.
مصادیق اتهامات واهی که علیه نسرین جوادی مطرح گردیده است شرکت در مراسم روز جهانی کارگر و حضور در تجمعات و گلگشتهای کارگری و بازنشستگان برای دفاع از حقوق و مطالبات صنفی است. این نوع برخوردهای سیستم قضایی و نهادهای امنیتی خصلت ضدکارگری حاکمیت را بیشتر از پیش آشکار میسازد. همین حضراتی که به راحتی برای کارگران آنهم تنها بخاطر حق خواهی و مطالبه گری پرونده سازی میکنند و احکام زندان و شلاق صادر مینمایند قطعاً به زودی باید در دادگاه های عادلانه مردمی به اتهام تعرض به معیشت و زندگی کارگران محاکمه گردند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن ابراز انزجار از تأیید حکم پنجسال حبس برای نسرین جوادی خواهان لغو حکم زندان و منع تعقیب قضایی از ایشان و دیگر کارگران است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۱۷ اردیبهشت ۹۹
#نسرین_جوادی

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبانهای دیگر-Other languages