‍ 🔴معلمان غیرانتفاعی در برزخ بلاتکلیفی/ نه ما را جذب می‌کنند نه به فکر دستمزد و معیشت ما هستند! معلمان غیرانتفاعی می‌گویند: علیرغم اعتراضات و کنشگری‌های متعدد، هنوز مسئولان به صرافت ساماندهی شرایط اشتغال ما نیفتاده‌اند. این معلمان که دستمزد آنها براساس حداقل حقوق ساعتی شورایعالی کار پرداخت می‌شود؛ در ارتباط با شرایط شغلی خود می‌گویند: بارها در فضای مجازی و در گروه‌های مختلف، مطالبات و خواسته‌های خود را با مقامات وزارت آموزش و پرورش در میان گذاشتیم اما متاسفانه تا امروز به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌ایم. این معلمان خواستار یکسان‌سازی شرایط شغلی خود با معلمان رسمی شاغل در مدارس دولتی هستند و می‌گویند: از آنجا که ما تحت پوشش قانون کار هستیم و دستمزد حداقلی را به صورت ساعتی می‌گیریم، حقوق ماهانه‌مان از یک سوم حقوق معلمان رسمی هم کمتر است؛ این در حالیست که ما هم همان کار آنها را گاهاً با فشار و کیفیت بهتر انجام می‌دهیم منتها آموزش و پرورش ادعا می‌کند چون ما را به بخش خصوصی واگذار کرده است، دیگر مسئولیتی در قبال ما ندارد و ما مانند کارگر ساعتی قراردادموقت باید با دارندگان مدارس خصوصی قرارداد ببندیم. هیچ فرجه یا ضابطه‌ای برای جذب این معلمان در بدنه وزارت آموزش و پرورش تعریف نشده است و این معلمان امید ندارند حتی بعد از ده سال تدریس در مدارس خصوصی، کارمند وزارت آموزش و پرورش شوند. به نظر نمی‌رسد هیچ فکری برای بهبود وضعیت اشتغال ما بکنند؛ هرچه اعتراض می‌کنیم هیچ فایده‌ای ندارد!/ایلنا @ettehad

معلمان غیرانتفاعی در برزخ بلاتکلیفی/ نه ما را جذب می‌کنند نه به فکر دستمزد و معیشت ما هستند!…..

  • 1399-03-17
‍ 🔴معلمان غیرانتفاعی در برزخ بلاتکلیفی/ نه ما را جذب می‌کنند نه به فکر دستمزد و معیشت ما هستند!  معلمان غیرانتفاعی می‌گویند: علیرغم اعتراضات و کنشگری‌های متعدد، هنوز مسئولان به صرافت ساماندهی شرایط اشتغال ما نیفتاده‌اند.  این معلمان که دستمزد آنها براساس حداقل حقوق ساعتی شورایعالی کار پرداخت می‌شود؛ در ارتباط با شرایط شغلی خود می‌گویند: بارها در فضای مجازی و در گروه‌های مختلف، مطالبات و خواسته‌های خود را با مقامات وزارت آموزش و پرورش در میان گذاشتیم اما متاسفانه تا امروز به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.  این معلمان خواستار یکسان‌سازی شرایط شغلی خود با معلمان رسمی شاغل در مدارس دولتی هستند و می‌گویند: از آنجا که ما تحت پوشش قانون کار هستیم و دستمزد حداقلی را به صورت ساعتی می‌گیریم، حقوق ماهانه‌مان از یک سوم حقوق معلمان رسمی هم کمتر است؛ این در حالیست که ما هم همان کار آنها را گاهاً با فشار و کیفیت بهتر انجام می‌دهیم منتها آموزش و پرورش ادعا می‌کند چون ما را به بخش خصوصی واگذار کرده است، دیگر مسئولیتی در قبال ما ندارد و ما مانند کارگر ساعتی قراردادموقت باید با دارندگان مدارس خصوصی قرارداد ببندیم.  هیچ فرجه یا ضابطه‌ای برای جذب این معلمان در بدنه وزارت آموزش و پرورش تعریف نشده است و این معلمان امید ندارند حتی بعد از ده سال تدریس در مدارس خصوصی، کارمند وزارت آموزش و پرورش شوند.  به نظر نمی‌رسد هیچ فکری برای بهبود وضعیت اشتغال ما بکنند؛ هرچه اعتراض می‌کنیم هیچ فایده‌ای ندارد!/ایلنا @ettehad

‍ 🔴معلمان غیرانتفاعی در برزخ بلاتکلیفی/ نه ما را جذب می‌کنند نه به فکر دستمزد و معیشت ما هستند!
معلمان غیرانتفاعی می‌گویند: علیرغم اعتراضات و کنشگری‌های متعدد، هنوز مسئولان به صرافت ساماندهی شرایط اشتغال ما نیفتاده‌اند.
این معلمان که دستمزد آنها براساس حداقل حقوق ساعتی شورایعالی کار پرداخت می‌شود؛ در ارتباط با شرایط شغلی خود می‌گویند: بارها در فضای مجازی و در گروه‌های مختلف، مطالبات و خواسته‌های خود را با مقامات وزارت آموزش و پرورش در میان گذاشتیم اما متاسفانه تا امروز به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.
این معلمان خواستار یکسان‌سازی شرایط شغلی خود با معلمان رسمی شاغل در مدارس دولتی هستند و می‌گویند: از آنجا که ما تحت پوشش قانون کار هستیم و دستمزد حداقلی را به صورت ساعتی می‌گیریم، حقوق ماهانه‌مان از یک سوم حقوق معلمان رسمی هم کمتر است؛ این در حالیست که ما هم همان کار آنها را گاهاً با فشار و کیفیت بهتر انجام می‌دهیم منتها آموزش و پرورش ادعا می‌کند چون ما را به بخش خصوصی واگذار کرده است، دیگر مسئولیتی در قبال ما ندارد و ما مانند کارگر ساعتی قراردادموقت باید با دارندگان مدارس خصوصی قرارداد ببندیم.
هیچ فرجه یا ضابطه‌ای برای جذب این معلمان در بدنه وزارت آموزش و پرورش تعریف نشده است و این معلمان امید ندارند حتی بعد از ده سال تدریس در مدارس خصوصی، کارمند وزارت آموزش و پرورش شوند.
به نظر نمی‌رسد هیچ فکری برای بهبود وضعیت اشتغال ما بکنند؛ هرچه اعتراض می‌کنیم هیچ فایده‌ای ندارد!/ایلنا

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages