نسرین جوادی به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

نسرین جوادی به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد…

  • 1398-05-28

نسرین جوادی به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

نسرین جوادی به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

اعظم خضری جوادی ( نسرین جوادی) از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران و عضو هیأت مؤسس شورای کارگری بازنشستگان تأمین اجتماعی (بستا) که در تاریخ ۱۵ مردادماه دادگاهی شده بود به هفت سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است. برپایه حکم صادره علیه ایشان برای اتهام ” اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور” پنج سال حبس، برای اتهام ”تبلیغ علیه نظام” یکسال حبس و برای اتهام ” اخلال در نظم عمومی” به یکسال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و نیز محرومیت استفاده از گوشی هوشمند و اقلام مشابه و ممنوعیت عضویت در احزاب و گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی محکوم شده است.
نسرین جوادی کارگر بازنشسته تجهیزات پزشکی و بازنشسته تأمین اجتماعی است که به همراه سایر کارگران و بازنشستگان در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل مجلس دستگیر شده بود و پس از ۲۹ روز بازداشت به قید وثیقه از زندان آزاد گردید.
نسرین جوادی ۲۲ روز از دوران بازداشت خود را در سلول انفرادی و تحت شدیدترین بازجویی ها قرار داشت. نیروهای امنیتی در این مدت از هیچگونه اعمال فشار و آزار روانی وی فروگذار نکردند. مابقی دوران بازداشت نیز با انتقال نسرین به زندان قرچک و در میان زندانیان جرائم عادی وی را در شرایط خطرناکی قرار داده بودند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران-۲۸ مرداد۹۸

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages