نگرانی کارمندان و بازنشستگان از سرنوشت افزایش حقوق….

  • 1398-01-31

نگرانی کارمندان و بازنشستگان از سرنوشت افزایش حقوق/ یک نماینده مجلس: افزایش ۴۰۰ هزار تومانی لازم‌الاجراست.

کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشگری نگران مناقشه مجلس و دولت بر سر میزان افزایش حقوق خود هستند.

تصویب افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به اضافه ۱۰ درصد برای کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری، همچنان محل مناقشه دولت و مجلس است.

سازمان برنامه و بودجه می‌گوید: برای این میزان افزایش اعتبار نداریم و فعلا فروردین و اردیبهشت حقوق‌ها را ۲۰ درصد افزایش می‌دهیم.

عدم تکمین به مصوبه مجلس، بازنشستگان کشوری و لشگری را نگران کرده است؛ این بازنشستگان که دستمزد خیلی از آنها زیر ۲ میلیون تومان است، می‌گویند افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به اضافه ۱۰ درصد بیشتر به نفع ماست و می‌تواند وضع معاش ما را بهبود بخشد.

این بازنشستگان معتقدند؛ دولت باید از همین ابتدای سال یعنی فرودین ماه مصوبه مجلس را اجرا کند و حقوق ما را به میزان قانونی آن افزایش دهد.

در عین حال رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به مراجعات گسترده بازنشستگان لشکری و کشوری در اعتراض به مصوبه دولت در افزایش حقوق‌ها در سال  ۹۸ اعلام کرده: این مصوبه تامین اعتبار شده است و هیچ دلیلی برای عدم اجرای این قانون وجود ندارد دولت موظف است به حقوق بیش از ۵ میلیون نفر کارکنان شاغل و بازنشسته با تبدیل به ضریب ۴۰۰ هزار تومان به صورت ثابت و ۱۰ درصد با توجه به وضعیت حقوقی هر فرد اضافه کند.

در این بین، کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری منتظر دفاع تمام قد نمایندگان از مصوبه افزایش حقوق هستند و معتقدند؛ دولت نباید قانون را زیر پا بگذارد./ایلنا
@ettehad

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages