هشدار به بازنشستگان! خطر واماندگی تامین اجتماعی از پرداخت مستمری های ماه آینده

هشدار به بازنشستگان! خطر واماندگی تامین اجتماعی از پرداخت مستمری های ماه آینده……

  • 1399-02-24

‍ هشدار به بازنشستگان! خطر واماندگی تامین اجتماعی از پرداخت مستمری های ماه آینده

هشدار به بازنشستگان! خطر واماندگی تامین اجتماعی از پرداخت مستمری های ماه آینده

علی دهقان‌کیا، رئیس کانون کارگران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی به «فراز» گفته: سازمان تامین اجتماعی تا پایان خردادماه حدود 15 تا 16 هزار میلیارد تومان برای پرداخت حقوق بازنشستگان کسری بودجه خواهد داشت.

او با اشاره به افزایش 50 هزار میلیارد تومانی بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی و رسیدن رقم آن به 300 هزار میلیارد تومان گفته:« بیم آن می‌رفت که تا پایان فروردین ماه گذشته حقوق 400 هزار نفر بازنشسته پرداخت نشود؛ اگر این اتفاق رخ می‌داد فاجعه‌ای عظیم به بارمی‌آمد. اما با رایزنی‌های پی در پی با بانک مرکزی ابتدا طلب 5 هزار میلیارد تومان وام از بانک رفاه کردیم، اما به دلیل وجود محدودیت‌ها و مشکلاتی در نهایت توانستیم رقم 4 هزار میلیارد تومان وام با بهره 35 درصد از این بانک دریافت و حقوق بازنشستگان را پرداخت کنیم. یعنی خود را وامدار بانک رفاه کردیم.»

دهقان کیا در مورد وضع معیشت بازنشسته ها گفته: «معیشت بازنشستگان روز به روز در حال سقوط به طبقه پایین‌تر است. 60 درصد از جمعیت سازمان تامین اجتماعی را حداقلی بگیران تشکیل می‌دهند، یعنی آنها که تا سال 98 حدود یک میلیون و 250 هزار تومان دریافتی داشتنند؛ 7 تا 8 درصد از این حداقلی بگیران که سابقه کمتری دارند، زیر یک میلیون تومان دریافت کردند، حالا ممکن است با فشار اقتصادی که بردوش سازمان تامین اجتماعی وجود دارد همین یک میلیون تومان را هم از دست بدهند. دولت به داد ما برسد.»

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages