جعفر و کرونا

وخامت حال یکی از زندانیان مبتلا به کرونای بهداری مرکزی زندان اوین و تحصن زندانیان در اعتراض به عدم امکانات درمانی

  • 1399-05-21

جعفر و کرونا

‍ وخامت حال یکی از زندانیان مبتلا به کرونای بهداری مرکزی زندان اوین و تحصن زندانیان در اعتراض به عدم امکانات درمانی

شب گذشته یکی از ۱۲ زندانی مبتلا به کرونای بند ۸ اوین به اسم سعید شریفی که در بهداری مرکزی زندان بستری هستند خون دماغ میشود و ساعت ۲ شب دچار تب و لرز شدید میگردد. پس از وخامت حال شدید وی، مسئولین زندان ناچار به اعزام او به بیمارستان طالقانی میگردند اما او را با دستبند و پابند به بیمارستان منتقل می‌کنند.
بیمارستان مبلغ صد هزار ‌تومان برای انجام اسکن ریه طلب میکند که مأمورین با زندان تماس میگیرند اما زندان از پرداخت مبلغ سر باز میزند و زندانی بیمار را با وجود وخامت حال و تب و لرز شدید تا ساعت ۶ صبح در حیاط بیمارستان نگه میدارند تا اینکه بالاخره هزینه اسکن توسط زندان پرداخت میشود و نتیجه‌ی آن قطعیت ابتلا به کرونا و درگیری شدید ریه را نشان میدهد. اما زندان با اعلام اینکه پول هزینه بستری بیمارستان را ندارد و پرداخت نمیکند وی را با همان حال وخیم به زندان برمیگردانند و دوباره در کنار دیگر زندانیان در بهداری مرکزی زندان بستری میکنند. لازم به ذکر است که از ۱۲ زندانی که ابتلای آنها قطعی شده یازده نفرشان در یک اتاق در بهداری بستری هستند ‌‌نفر دوازدهم بخاطر شیمیایی بودن به صورت جداگانه بستری شده است.
پس از این اتفاق هم اکنون زندانیان مبتلا در اعتراض به عدم رسیدگی به درمان خود توسط اداره زندانها و عدم وجود هیچ امکاناتی از بخش بستری خارج شده و دست به تحصن زده اند.

عدم درمان جدی این بیماران که باید در مراکز درمانی خارج از زندان و با هزینه اداره زندانها صورت گیرد می‌تواند به فاجعه و مرگ این زندانیان منجر شود. مسئولین ذیربط گویا کمر به قتل این زندانیان بسته اند که حاضر به آزادی آنها و مداوایشان در بیمارستانهای خارج از زندان نیستند.
جعفر عظیم زاده دبیر هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، اسماعیل عبدی معلم زندانی و دیگر زندانیان مبتلا به کرونا جانشان در‌خطر جدی قرار دارد و مسئولیت هرگونه اتفاقی برای این عزیزان مستقیماً با مسئولین قضایی و دولتی است.
این زندانیان باید به فوریت و به هزینه اداره زندانها در مراکز درمانی خارج از زندان بستری و مداوا گردند و پس از مداوا یا آزاد گردند و یا تا پایان دوران بحران بیماری به مرخصی فرستاده شوند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران-۲۱ مرداد ۹۹

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages