نیشکر هفت تپه

پاسخ کارگران هفت تپه به اظهارات مدیرعامل؛ آقای اسدبیگی لطفا بزرگ‌نمایی نکنید

  • 1399-04-16

نیشکر هفت تپه

پاسخ کارگران هفت تپه به اظهارات مدیرعامل؛
آقای اسدبیگی لطفا بزرگ‌نمایی نکنید

آقای اسدبیگی دست بر قضا یک اعتراف ناخواسته کرده‌اند و گفته‌اند که این کارگران ۵ سال است در انتطار واحدهای جدید تولیدی به سر می‌برند، پس باید از ایشان پرسید که چرا هرچه کارگران می‌گویند که شما در این مدت ۵ سال حتی یک واحد تولیدی جدید را به بهره‌برداری نرسانده‌اید شما می‌گویید این سخنان کذب است؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، به دنبال انتشار گفتگوی ایلنا با مدیرعامل هفت‌ تپه، یکی  کارگران هفت تپه به اعداد و ارقام ارائه شده توسط کارفرمای این شرکت پاسخ داد.

در  متن پاسخ این کارگر آمده است:

آقای اسدبیگی در دو زمینه بسیار فعال است اول اینکه شرایط هفت تپه را قبل از واگذاری بسیار وخیم جلوه دهد و دوم اینکه شرایط فعلی را بسیار آرمانی توصیف کند درحالیکه فقط در یک مورد باید عرض کنم هفت تپه را با حدود ۲۴ هزار هکتار وسعت و حدود ۱۲ هزار هکتار اراضی تسطیح و زهکشی شده کلاس A و تولید حدود ۵۷ هزارتن شکر تحویل گرفتند و تولید آن را به حدود ۱۹ هزارتن رساندند اما فعلا در اینجا به طور اختصار جواب برخی از آمارهای کذبی که توسط ایشان ارائه شد را خدمتتان بیان می‌کنم.

ایشان فرمودند که هفت تپه ۱۰ تا ۱۱ هزار پرسنل دارد؛ اول بسیار متاسفم که ایشان بعد از حدود ۵ سال هنوز تعداد دقیق کارکنانش را نمی‌داند و به این میزان با اغراق فراوان آمار می‌دهد اما بنده آمار واقعی را خدمت شما ارایه می‌کنم، هفت تپه حدود ۳۴۰۰ نفر نیروی ثابت (رسمی و قراردادی) دارد و در فصل بهره‌برداری ۹۹-۹۸ نیز حدوداً ۲۵۰۰ نفر نیروی فصلی داشته است؛ یعنی جمعاً در بالاترین حالت ممکن حدود ۵۹۰۰ نفر نیرو دارد چطور آقای اسدبیگی این تعداد را حدود ۱۱ هزار نفر عنوان می‌کند؟

در مورد بعدی ایشان گفتند که حدود ۲۴ میلیارد تومان حقوق ماهیانه پرداخت می‌کند که این هم کذب محض است و حقوق سال گذشته بدون احتساب حق بیمه تامین اجتماعی سهم کارفرما، حدوداً ۱۳ میلیارد تومان بوده و با احتساب دستمزد جدید در سال ۹۹ به حدود ۱۷ میلیارد تومان رسیده است. ایشان همانگونه که گفتم برای بزرگنمایی، حق بیمه سهم کارفرما را و بسیاری موارد دیگر را هم به مبلغ حقوق اضافه می‌کنند درحالیکه طبق اطلاعات ما بر اساس توافقی که با سازمان تامین اجتماعی داشته‌اند می‌بایست هر ماه فقط ۱۰ درصد کل حق بیمه را برای تمدید دفترچه‌ها پرداخت نماید که آن را هم بطور منظم پرداخت نمی‌کنند و هر ماه می‌بایست با اعتصاب و پادرمیانی و ریش گرو گذاشتن مسئولین دفترچه‌های ما تمدید شود.

در موردی دیگر ایشان گفته‌اند که ۲۰۰۰ نیروی مازاد داریم و ۵ سال است که در انتطار فعالیت در واحدهای تولیدی جدید در هفت تپه هستند، سوال ما از ایشان این است که چگونه است که اکثر مدیران بخش‌های مختلف شرکت به شما نامه نوشته‌اند و اعلام کرده‌اند که کمبود نیرو دارند و از شما تقاضای تامین نیرو کرده‌اند، آن وقت شما می‌گویید ۲۰۰۰ نیروی مازاد داریم؟ اگر نیروی مازاد دارید پس چرا در تمامی مصاحبه‌های خود برای فریب افکار عمومی اعلام می‌کنید که آغوش هفت تپه بروی جوانان جویای کار منطقه باز است؟ البته وقتی ایشان حدود ۵۹۰۰ نیرو را ۱۱ هزار نیرو اعلام می‌کند پس با منطق و ماشین حساب ایشان حدوداً ۵۱۰۰ نیروی مازاد داریم.

اما نکته بسیار جالب و حائز اهمیت این است که آقای اسدبیگی دست بر قضا یک اعتراف ناخواسته کرده‌اند و گفته‌اند که این کارگران ۵ سال است در انتطار واحدهای جدید تولیدی به سر می‌برند، پس باید از ایشان پرسید که چرا هرچه کارگران می‌گویند که شما در این مدت ۵ سال حتی یک واحد تولیدی جدید را به بهره‌برداری نرسانده‌اید شما می‌گویید این سخنان کذب است؟ جای شکرش باقی است که خودتان بالاخره اعتراف کردید.

در نهایت از شما مخاطب تقاضا داریم درصورت امکان از مراجع مرتبط مثل بانک پرداخت‌کننده حقوق و سازمان بیمه تامین اجتماعی صحت و سقم اعداد و ارقام ایشان را جویا شوید تا مشخص شود که ایشان تا چه اندازه علاقمند به بزرگنمایی است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages