چهلم جان باختگان اعتراضات آبان؛منوچهر و آصف بختیاری آزاد شدند

چهلم جان باختگان اعتراضات آبان؛منوچهر و آصف بختیاری آزاد شدند….

  • 1398-11-05

چهلم جان باختگان اعتراضات آبان؛منوچهر و آصف بختیاری آزاد شدند

شب چهارشنبه ۲ بهمن ماه منوچهر بختیاری و آصف بختیاری، پدر و عموی پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ماه امسال از زندان رجایی شهر کرج آزاد شدند. نیروهای امنیتی روز سه شنبه ۳ دی ماه، در کرج اقدام به بازداشت والدین و تعدادی از بستگان نزدیک پویا بختیاری کرده بودند. در تاریخ ۱۷ دیماه، ناهید شیرپیشه، مونا و مهرداد بختیاری، مادر، خواهر و عموی دیگر وی نیز آزاد شده بودند.

شب چهارشنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۸، منوچهر بختیاری و آصف بختیاری، پدر و عموی پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ماه امسال از زندان رجایی شهر کرج آزاد شدند.

یک هفته پس از بازداشت این خانواده، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه،  با “ضدانقلاب” خواندن آنها مدعی شده بود: “در این قضیه ما کاری به این که آنها خانواده چه کسی هستند نداریم”.

وی در ادامه اتهام این شهروندان را ” اقدام علیه امنیت کشور” عنوان داشته و افزوده بود: “در ارتباط با این موضوع شورای تامین استان نظر دادند که این اقدام علیه امنیت کشور است و قوه قضاییه به نظر شورای تامین استان احترام گذاشت و هم به جهت اتهاماتی که متوجه بود و هم به جهت پیشگیری از این که امنیت به مخاطره نیفتد قوه قضاییه وارد عمل شد”.

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages