چپاولگران و غارتگران جامعه برای حفظ امنیت خویش کارگران را شلاق میزنند .

  • 1398-01-07

✍چپاولگران و غارتگران جامعه برای حفظ امنیت خویش کارگران را شلاق میزنند .

روز دوازدهم اسفند و بدون اطلاع قبلی مأمورین زندان به قصد انتقال جعفر عظیم زاده به دادگستری جنت آباد برای شرکت در دادگاه رجوع می کنند و جعفر از رفتن به دادگاه باز می شود و اعلام می کند که ابتدا تا پایان دادرسی خود را قبول نمی دارد و به جلسه دادگاه نخواهد رفت مأمورین با این استدلال که باید از تحصیل خارج شود، باید جعفر را به محوطه زندان بفرستد و جایی که او را به حالت تعلیق درآورده و قبل از آن تمام درهای زندان را بسته بود تا هیچ یک از زندانیان در هنگام انتقال قانونی جعفر قرار نداشته باشند از این راه امکان حمایت دیگر زندانیان ناممکن است و یکی از مأمورین مافوق با اعلام اینکه این دستور رئیس زندان است و باید به زندان برده شود، پرونده جعفر عظیم زاده را محکوم می کند و در نهایت به جرگه جرگه منتقل می شود.

جعفر عظیم زاده به محض ورود به محل دادسرا در سخنانی پرشور خطاب به مردم حاضر در دادسرا دوباره اعلام می کند که ما تنها از حق و حقوق کارگری و متعهد کارگران دفاع کردیم و از این طریق تنها امنیت گروگان ها و گروگان ها را در معرض خطر قرار داده ایم همه ثروتهای جامعه را خرابکاری کرده و بی عدالتی به طبقه کارگر و مردم تحمیل کرده و ما هیچ اقداماتی علیه امنیت کشور انجام نداده ایم و به رغم این کسانی هستند که امنیت و زیست جامعه را تحقیر کرده اند. اینها در حالی انجام گرفتند که آزادی پروین محمدی با انتقال بدون اطلاع جعفر به دادسرا همزمان برنامه ریزی شده بود که کسی از خانواده جعفر و اعضای اتحادیه آزاد کارگران نتوانند در دادسرا حضور یابند.

جعفر عظیم زاده در حضور قاضی که جعفر را به اتهام غیبت و فرار از زندان محاکمه میکرد اعلام کرده بود که به هیچ عنوان فرار نکرده و اساسا از کسی درخواست مرخصی ننموده و بعد از اعتصاب غذای ۶۳ روزه آزاد شده است. جعفر با اعلام اینکه کوچکترین اعتباری برای حکم شش ساله زندان قائل نیست و علیه امنیتی کردن مطالبات صنفی اعتراض دارد، برگزاری اینگونه جلسات دادگاه را غیرقانونی میخواند.

روز چهاردهم یعنی یک روز بعد از انتقال جعفر به دادگاه تازه احضاریه دادگاه به دست جعفر میرسد و این نشان میدهد که نقشه مند خواسته اند تا بدون اطلاع خانواده و دیگر اعضای اتحادیه آزاد جعفر را به دادسرا ببرند و روز پانزدهم نیز حکم سی ضربه شلاق به اتهام فرار از زندان برای جعفر عظیم زاده صادر میشود.

چپاولگران ثروتهای جامعه برای بهره گیری از مزاحمت ها و بهره گیری از هرچه بیشتر کارگران، بهره گیری از شیوه های واپسگرا را برای تجاوز به کارگران و لگدمال ها را لگدمال می کنند. همین چندین سال پیش بود که کارگران معدن آق دره را به خاطر دفاع از حقوق خود شلاق کردند و برای کارگران هپکو و معادن بافق و پتروشیمی ایلام حکم لاله صادر کردند.

جعفر عظیم زاده هیچ جرمی مرتکب نشده است، بلکه تنها و تنها از خواسته و مطالبات طبقاتی خویش و دیگر کارگران دفاع کرده است. جعفر و دهها فعال اداری دیگر دیگر هم اکنون با اتهامات امنیتی در زندان هستند و یا با قضایای قضایی محکوم و لقاح هستند.

کارگران ایران نظاره گر این همه بیحقوقی نمی مانند.

کارگران، معلمان، مزدبگیران و همسرنوشتان …

همه ثروتهای جامعه را به گروگان گرفته و در مقابل ما را به زندگی چندین برابر زیر خط فقر تحمیل کرده است. هر زمان هم در مقابل این همه بیحقوقی خواسته هایمان مطرح شده اند با اعتراف غیرقانونی اتهامات امنیتی برای ما صادر شده حکم زندان و لاله است.

شلاق زدن کارگران منطق جنون آمیز غارتگرانی است که ما کارگران را اسیر خود می کنیم و همه منابع و ثروت های جامعه و نیروی کار ما را از دست داده ایم و امنیت زندگی جامعه را به خطر می اندازد و عملا زندگی برای اکثر مردم جامعه دچار بحران و در مقابل، امنیت خود را به عنوان کشور امنیت، و کارگران و معلمان و سایر مزدبگیران که خواستار جبران خس خس او را مجبور به زندان و شلاق محکوم می کنند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن محکوم کردن صدور حکم شلاق به جعفر عظیم زاده و با خواست آزادی فوری و بی قید و شرط وی اعلام می کند که در برابر چنین حکمی سکوت نشود و همچنین تلاش خواهد کرد با همراهی و همسویی با دیگر کارگران و معلمان و تمام مزدبگیران و دیگر افرادی که فعالیت های تجاری خود را به اتهامات امنیتی تبدیل کرده اند، گسترده ای را برای آزادی کارگران و معلمان و سایر فعالان جنبش های مربوطاتی به پیش برده اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. وای خیلی خوبه ساییتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages