کارگران سیمان کارون ۴ تا ۷ ماه معوقات مزدی دارند/ اداره کار: پیگیر مطالبات کارگران هستیم

کارگران سیمان کارون ۴ تا ۷ ماه معوقات مزدی دارند/ اداره کار: پیگیر مطالبات کارگران هستیم

  • 1398-03-19

کارگران سیمان کارون ۴ تا ۷ ماه معوقات مزدی دارند/ اداره کار: پیگیر مطالبات کارگران هستیم

سیمان کارون

🔴کارگران سیمان کارون ۴ تا ۷ ماه معوقات مزدی دارند/ اداره کار: پیگیر مطالبات کارگران هستیم

رئیس اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان مسجد سلیمان ضمن تایید ۴ ماه معوقات مزدی کارگران سیمان کارون گفت: معوقات مزدی کارگران مربوط به سال جاری نیست بلکه این مطالبات در طول سنوات گذشته ایجاد شده است.

منابع کارگری در کارخانه سیمان کارون به خبرنگار ایلنا گفتند: این واحد صنعتی حدود ۳۸۰ کارگر رسمی قراردادی و روزمزد دارد که در این میان؛ کارگران رسمی و قراردادی معادل ۴ ماه مزد معوقه و کارگران روزمزدی حدود ۷ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده، طلبکارند.

این کارگران اظهار داشتند: در میان کارگران روزمزد، کارگرانی هستند که معوقات مزدی آنها به ۱۷ ماه می‌رسد. در عین حال حدود ۴۰ نفر از همکاران‌مان که از دی ماه سال گذشته بازنشسته شده‌اند هنوز نتوانسته‌اند مطالبات سنواتی خود را از کارفرما دریافت کنند.

کارگران کارخانه سیمان کارون درباره سایر مشکلات صنفی خود گفتند: غیر از بحث تاخیری که در پرداخت معوقات مزدی کارگران وجود دارد چندین ماه حق بیمه کارگران که مربوط به سالهای گذشته می‌شود به تامین اجتماعی پرداخت نشده است. به همین دلیل در سوابق بیمه‌ای کارگران این کارخانه مشکلاتی ایجاد شده است.

به گفته آنها، علاوه بر تاخیر در پرداخت مطالبه مزدی و بیمه‌ای کارگران، ۴ نفر از کارگران رسمی و قرادادی کارخانه به اتهام رهبری تجمعات دو سال گذشته کارگران کارخانه مرتبا به مراجع قضایی احضار می‌شوند که این موضوع باعث ایجاد تنش در میان کارگران این واحد صنعتی شده است.

«غلام حسین پوریانفر» رئیس اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان مسجد سلیمان ضمن تایید ۴ ماه معوقات مزدی کارگران این واحد تولیدی به ایلنا گفت: معوقات مزدی کارگران مربوط به سال جاری نیست بلکه این مطالبات در طول سنوات گذشته ایجاد شده است.

او با بیان اینکه کارگران این کارخانه هر ماه حقوق می‌گیرند، در ادامه افزود: برای کارگران این کارخانه در سال ۹۶ یک خلاء و فاصله مزدی ایجاد شد که کارفرما می‌توانست آن را با پرداخت دوماه حقوق به کارگران جبران کند که هنوز انجام نداده است.

 رییس اداره کار شهرستان مسجد سلیمان در خاتمه از پیگیری مطالبات کارگران و وضعیت کارخانه سیمان کارون خبر داد و گفت: در خصوص پیگیری وضعیت کارگران احضار شده این واحد تولیدی به محض رسیدن به نتیجه قابل توجه آن را اعلام خواهیم کرد.
@ettehad

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages