کارگران کنتورسازی قزوین، امروز مقابل دفتر امام جمعه قزوین جمع شده اند  . نه مطالبات کارگران را می پردازند نه تولید را شروع می‌کنند!

کارگران کنتورسازی قزوین، امروز مقابل دفتر امام جمعه قزوین جمع شده اند  . نه مطالبات کارگران را می پردازند نه تولید را شروع می‌کنند!…

  • 1398-06-21

کارگران کنتورسازی قزوین، امروز مقابل دفتر امام جمعه قزوین جمع شده اند  . نه مطالبات کارگران را می پردازند نه تولید را شروع می‌کنند!

🔴کارگران کنتورسازی قزوین، امروز مقابل دفتر امام جمعه قزوین جمع شده اند  . نه مطالبات کارگران را می پردازند نه تولید را شروع می‌کنند!

کارگران کنتورسازی ایران می‌گویند: از مقامات استانی می‌خواهیم فکری به حال کنتورسازی کنند؛ تولید در این کارخانه متوقف شده است.

صبح امروز (۲۱ شهریور) کارگران کنتورسازی قزوین برای چندمین بار در هفته‌های گذشته، دست به اعتراض زدند؛ این کارگران امروز مقابل دفتر امام جمعه قزوین جمع شده اند

نماینده این کارگران می‌گوید:  از سال ۸۷ که شرکت خصوصی شد، مشکلات شروع شده؛ از آن تاریخ تا امروز، از ۹۰۰ نفر رسیده‌ایم به ۱۸۰ نفر؛ تعدادی بازنشسته شدند، تعدادی هم با خاتمه قرارداد هرسال بیکار شدند؛ حتی اوضاع تولید هم نامرتب است.

از قرار معلوم،  مدیرعامل و رئیس هیات مدیره به دلیل پرونده اقتصادی در بازداشت موقت هستند اما  بازهم مشکلات کارگران کنتورسازی ادامه دارد.

این کارگران می گویند: در این چندساله به همه نهادها مراجعه کرده‌ایم اما هیچ کاری برای ما انجام نمی‌دهند.

نماینده کارگران کنتورسازی در ارتباط با مطالبات مزدی پرداخت نشده‌ی حدود ۲۰۰ کارگر این واحد تولیدی می‌گوید: ما از سال ۹۵ مطالبات نپرداخته نداریم؛ ۹۶  نیز هر کارگر نزدیک به ده میلیون طلب دارد که برای پرداخت این مطالبات، حکم دادگستری را داریم؛  در ۹۶  و ۹۷ هم نفری حدوداً ده میلیون طلب داریم که برای آن هم حکم گرفته‌ایم؛ امسال نیز بعد ۴ ماه کارکردن بدون حقوق، در شرکت را  قفل و زنجیر کردند و گفتند مواد اولیه نداریم! دادگستری قزوین مواد اولیه آورد اما کار باز هم تعطیل است؛ کارفرما شروع به تولید نمی‌کند و می‌گوید این کارگران را نمی‌خواهم؛ برای ما عدم نیاز اعلام کرده است .ویکماهه که ما سرگردان هستیم وپاسخی نگرفته ایم
@ettehad

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages