اعتراضی کارشناسان تغذیه

کمپین اعتراضی کارشناسان تغذیه نسبت به طرح برآورد نیروی انسانی۱۴۰۴ وزارت بهداشت

  • 1399-02-14

اعتراضی کارشناسان تغذیه

‍ کمپین اعتراضی کارشناسان تغذیه نسبت به طرح برآورد نیروی انسانی1404 وزارت بهداشت

طرح برآورد نیروی انسانی مورد نیاز رشته‌های علوم تغذیه تا سال 1404 توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمان تدوین شد و این موضوع با  #لغو_طرح_توهین‌آمیز در فضای مجازی سروصدای زیادی به پا کرده و کارشناسان تغذیه  به این طرح به شدت اعتراض دارند، آنها معتقدند که بر اساس این طرح تمام فارغ‌التحصیلان تغذیه باید دستیار پزشک شوند اما تصمیم‌گیری برای این رشته نباید توسط چند پزشک انجام شود و لازم است از نظرات کارشناسان مربوطه استفاده شود.

روزشنبه 13 اردیبهشت تعدادی از کارشناسان معترض به خبرنگار رسانه ای گفتند: براساس این طرح، فارغ‌التحصیلان رشته تغذیه صلاحیت کارشناسی تغذیه و رژیم‌ درمانی را ندارند و تنها متخصصین MD-PhD که ابتدا پزشک بودند و بعد از ورود به رشته تغذیه مدرک دکترای تغذیه گرفته‌اند، باید این خدمات را ارائه دهند.

این کارشناسان به  نوع برآورد نیروی انسانی در مورد نیاز رشته‌های علوم تغذیه اعتراض دارند و گفتند: بر اساس این طرح تا سال 1404، هفت صد فارغ التحصیلMD-PhD باید در بخش‌های مختلف بیمارستانی و بالین و نیز آموزش مسؤولیت کار را بر عهده بگیرند. در حالی که این افراد حکم میهمانی را دارند که وارد رشته ما شده‌اند و الان می‌خواهند که کارشناسان تغذیه را از خانه بیرون کرده و از حق خود محروم کنند.

برای خیلی از این کارشناسان و دانش آموختگان سوال پیش آمده که هدف از نشاندن یک پزشک بر راس انستیتو تغذیه با تنها 3 سال تحصیلات مرتبط با تغذیه به جای صد‌ها تن از شایستگانی که ده سال عمر خود را در رشته تغذیه تحصیل کرده و سال های زیادی تجربه اندوخته و با شایستگی phd کسب کرده اند چیست؟
#کادر_درمان

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages