کارگر نفت

یک هفته اعتصاب واعتراضات دامنه دار کارگران شرکت نظم آفرینان ایمان در میدان نفتی شهرستان هویزه نسبت به پایمالی حقوقشان

  • 1399-03-24

کارگر نفت

‍ یک هفته اعتصاب واعتراضات دامنه دار کارگران شرکت نظم آفرینان ایمان در میدان نفتی شهرستان هویزه نسبت به پایمالی حقوقشان

یک کارگر شرکت نظم آفرینان ایمان در میدان نفتی شهرستان هویزه بدنبال خودکشی روز چهارشنبه 21 خرداد همکارش از اعتراضات دامنه دارکارگران این میدان نفتی نسبت به پایمالی حقوقشان از طرف شرکت نظم آفرینان ایمان خبرداد.

سرپرست اداره کار شهرستان هویزه نیز یک هفته اعتصاب جمعی از کارگران شرکت نظم آفرینان ایمان را در اعتراض به تحمیل قرارداد جدید تایید کرد.

این کارگر به خبرنگار رسانه ای گفت:شرکت نظم آفرینان ایمان،پیمانکار فعلی،حدود 5 سال فعالیت می‌کند که در این پنج سال حقوق را کم‌ کرده و دریافتی ما نسبت به جاهای دیگر کمتر است.

وی افزود: هرساله کارگران اوایل سال نسبت به افزایش حقوق، دست به اعتراض می زدند که سال جاری با ارائه قراردادی جدید ذهن ها به سمت این قرارداد منحرف شد.

کارگر شرکت نظم آفرینان ایمان ادامه داد: ما با مراجعه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، مطمئن شدیم قرارداد غیر قانونی است و گفتند از امضاء کردن قرارداد خودداری کنید، به همین خاطر تا اواسط اردیبهشت سال جاری، این قرارداد توسط پرسنل امضاء نشد و اوایل خرداد مجبور به امضای قرار داد شدیم.

کارگر میدان نفتی شهرستان هویزه  اضافه کرد: شکایت هایی را به فرمانداری هویزه و اداره کار این شهرستان ارائه کردیم که به جوابی نرسیدیم.

وی با بیان اینکه بندهای این قرارداد کاملا به نفع پیمانکار نوشته شده بود، گفت: سال جاری فقط یک حقوق برای کارگران واریز شد و حقوق اردیبهشت هنوز واریز نشده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages