حمل و نقل دریایی

۷۰۰ کارگر حمل و نقل خدمات دریایی آبادان در آستانه اخراج قرار دارند

  • 1399-04-15

حمل و نقل دریایی

۷۰۰ کارگر حمل و نقل خدمات دریایی آبادان در آستانه اخراج قرار دارند

۲۳ کارگر شرکت حمل و نقل و خدمات دریایی آبادان اردیبهشت امسال اخراج شدند. کارگران شاغل نگران‌اند به سرنوشت همکاران بیکار شده خود دچار شوند.

کارگران این شرکت به «باشگاه خبرنگاران جوان» گفتند که مسئولان شرکت به ۶۰ نفر از آنها اعلام کرده‌اند «نیازی به آن‌ها ندارند و قرار نیست قرارداد آن‌ها را تمدید کنند».

قرارداد سایر کارگران هم به یک ماه کاهش یافته است. یک کارگر این شرکت گفته:  «از چند وقت پیش قرارداد‌های ما ابتدا از یک ساله به ۶ ماهه، سپس به ۳ ماهه کاهش یافت و حالا هم قرارداد‌های یک ماهه را جلوی ما می‌گذارند تا امضا کنیم».

شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۷۰ درصد سهامدار عمده حمل و نقل و خدمات دریایی آبادان است و ۲۸,۵ درصد سهام این شرکت هم متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت.

شمار شاغلان این شرکت هفتصد نفر گزارش شده است. مدیران شرکت از دو سال قبل در مراحل مختلف شماری از کارگران را اخراج کردند. برخی از کارگران اخراج شده پس از دو سال هنوز نتوانسته‎اند مطالبات خود را دریافت کنند.

زمستان سال گذشته بدهی این شرکت به رانندگان کامیون حدود ۱۴۰ میلیارد تومان اعلام شد. مدیران سابق شرکت حمل و نقل و خدمات دریایی آبادان به اتهام فساد مالی محاکمه شدند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages