پرسش

✍در مورد پایه سنوات ایا برقراری آن پس از ٣۶۵روز (کاری) است ؟

  • 1398-05-07

✍در مورد پایه سنوات ایا برقراری آن پس از ٣۶۵روز (کاری) است ؟ آیا فردی که یکسال درکارگاه حضور داشته و سه ماه بین آن مرخصی بدون حقوق داشته مشمول نخواهد شد و به منظور مشمول شدن این سه ماه باید اضافه شود؟

پاسخ👇

✅مستند به بخشنامه شورای عالی کار به کارگرانی که در سال ۱۳۹۸ دارای” یک سال سابقه کار ” شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد ، مشمول دریافت پایه سنوات خواهند بود .

🔹 بنابراین مدتی که کارگر از مرخصی بدون حقوق موضوع ماده ۱۶ قانون کار بسر می برد از آنجا که رابطه کارگری و کارفرمایی موضوع مواد ۲ و ۳ قانون کار در حالت تعلیق است ، بنابراین این ایام جزء سابقه کار محسوب نخواهد شد.

بر گرفته ازکانال قانون کار و بیمه

https://telegram.me/ettehad

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages