✍ کارفرما از چه زمانی باید حق اولاد را پرداخت نماید؟ از ابتدای اشتغال یا موقعی که بیمه واریز می کند؟

✍ کارفرما از چه زمانی باید حق اولاد را پرداخت نماید؟ از ابتدای اشتغال یا موقعی که بیمه واریز می کند؟…..

  • 1399-03-06

✍ کارفرما از چه زمانی باید حق اولاد را پرداخت نماید؟ از ابتدای اشتغال یا موقعی که بیمه واریز می کند؟

✍ کارفرما از چه زمانی باید حق اولاد را پرداخت نماید؟ از ابتدای اشتغال یا موقعی که بیمه واریز می کند؟

پاسخ👇

✅برابر با ماده ۸۶ قانون تامین اجتماعی یکی از شرایط پرداخت حق اولاد و یا کمک عائله مندی داشتن ۷۲۰ روز سابقه بیمه است.

🔹منظور از این سابقه بیمه دارا بودن ۷۲۰ روز سابقه بیمه کارگری اعم از متوالی یا متناوب است که می تواند در همان کارگاه باشد و یا کارگاه دیگر.

🔹چنانچه کارفرما در حق بیمه کارگر را به جای اینکه از ابتدای اشتغال واریز نماید با تاخیر این کار را انجام دهد و کارگر از ابتدای اشتغال شرایط دریافت حق اولاد را داشته باشد برای تمام مدت اشتغال حق اولاد باید پرداخت گردد.

💢منبع: قانون کار و بیمه

#یک_سوال_یک_جواب

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages