کارگرانی که بارها به فرمانداری مراجعه کردند؛ آیا تلخیِ «قند فسا» شیرین می‌شود؟!

کارگرانی که بارها به فرمانداری مراجعه کردند؛ آیا تلخیِ «قند فسا» شیرین می‌شود؟!

  • 1398-07-16

کارگرانی که بارها به فرمانداری مراجعه کردند؛ آیا تلخیِ «قند فسا» شیرین می‌شود؟!

🔴کارگرانی که بارها به فرمانداری مراجعه کردند؛
آیا تلخیِ «قند فسا» شیرین می‌شود؟!

کارگران قند فسا از پیگیری‌های خود برای دریافت حقوق معوق خود خبر دادند؛ پیگیری‌هایی که تا امروز به نتیجه نرسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران قند فسا، روز گذشته برای ششمین یا هفتمین مرتبه در یکی، دو ماه اخیر به فرمانداری فسا مراجعه کردند؛ این کارگران که برخی از آنها از خرداد ماه دستمزد نگرفته‌اند، هم نگران پرداخت معوقات مزدی خود هستند و هم نگران کارخانه‌ای که به دلیل تعلل‌های بی‌شمار، حالا چندان مواد اولیه برای تولید ندارد.

این کارگران می‌گویند: حدود سه سال است که کارخانه قند فسا به بخش خصوصی واگذار شده است و همین مساله، مشکلات بسیاری را برای کارگران به وجود آورده است.

ما را شاخه شاخه کردند

این کارگران در تشریح مشکلات به وجود آمده، پیش از هرچیز  به تاخیر متداول در پرداخت دستمزدها و بیش از سه ماه دیرکرد معوقات مزدی اشاره می‌کنند و سپس می‌گویند: بعد از خصوصی‌سازی، کارگران را به چند دسته تقسیم کردند؛ عده‌ای که حدود ۱۰ تا ۱۵ نفر هستند، کارگر دائم‌اند؛ کارگران فصلی حدود ۱۰۰ نفر هستند که حقوق و بیمه آنها از خرداد ماه پرداخت نشده و گروه سوم کارگران شرکتی هستند که کارخانه نسبت به آنها تعهدی برعهده نمی‌گیرد و می‌گوید همه مسئولیت‌ها با پیمانکار است؛ این کارگران نیز از خرداد ماه حقوق نگرفته‌اند؛ در عین حال کارگران روزمزد نیز هستند.

آنها با بیان اینکه در زمان واگذاری، قیمت اصلی کارخانه ده برابر بیشتر از قیمت واگذاری آن بود، ادامه دادند: از پس از واگذاری مشکلات ما آغاز شد؛ ما در ماه‌های گذشته به هر ارگانی که فکرش را بکنید، مراجعه کرده‌ایم؛ از فرمانداری گرفته تا دفتر نماینده مجلس و امام جمعه اما تا امروز هیچ اتفاق مثبتی نیفتاده است. در عین حال علاوه بر کارگران، رانندگان، کشاورزان چغندرکار و گروه‌های صنفی دیگری نیز از کارخانه طلبکارند که به دلیل کمبود نقدینگی، مطالبات آنها نیز پرداخت نمی‌شود.

قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای اتحادیه آزاد کارگران ایران محفوظ است.استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

زبانهای دیگر-Other languages