امروز ۱۳ خرداد ناهید خداجو عضو هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و فرهاد شیخی دیگر عضو اتحادیه بعد از ۳۳ روز بازداشت به قید وثیقه موقتاً از زندان آزاد شدند.

ناهید خداجو و فرهاد شیخی آزاد شدند…..

🔴 ناهید خداجو و فرهاد شیخی آزاد شدند

امروز ۱۳ خرداد ناهید خداجو عضو هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و فرهاد شیخی دیگر عضو اتحادیه بعد از ۳۳ روز بازداشت به قید وثیقه موقتاً از زندان آزاد شدند.

ناهید خداجو و فرهاد شیخی که در مراسم روز جهانی کارگر در مقابل مجلس به همراه قریب به پنجاه نفر از کارگران، بازنشستگان و دانشجویان توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده بودند بیشتر از یکماه را در زندان های اوین و فشافویه در بازداشت به سر بردند.

ناهید خداجو با قرار وثیقه یکصدوپنجاه میلیون تومانی از زندان آزاد گردید. لازم به ذکر است که پیشتر برای ایشان قرار پانصد میلیون تومانی صادر کرده بودند که مورد اعتراض ناهید قرار گرفته بود. برای فرهاد شیخی نیز که پیشتر کفالت سی میلیون تومانی تأمین شده بود، دیروز اعلام کردند که قرار کفالت به قرار وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی تبدیل شده است. اما امروز نیز این قرار به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و در نهایت با وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

حسن سعیدی دیگر کارگر دستگیرشده روز جهانی کارگر  نیز با قرار وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی امروز و بعد از ۳۳ روز بازداشت از زندان اوین آزاد شد.

عاطفه رنگریز، ندا ناجی، مرضیه امیری و کیوان صمیمی دیگر دستگیرشدگان روز جهانی کارگر می باشند که هنوز در بازداشت به سر میبرند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران آزادی ناهید خداجو عضو هیأت مدیره اتحادیه و فرهاد شیخی عضو اتحادیه و حسن سعیدی را به این دوستان و خانواده های شان و تمامی کارگران ایران شادباش میگوید و ضمن محکوم نمودن هر نوع پرونده سازی برای کارگران و امنیتی کردن فعالیت های صنفی، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی کارگران زندانی بخصوص دستگیرشدگان روز جهانی کارگر می باشد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۱۳ خرداد ۹۸

#دستگیرشدگان_اول_ماه_مه_آزاد_باید_گردند
#سرکوب_فعالین_را_متوقف_کنید
#کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد
#زندانی_سیاسی_آزاد_باید_گردد
@ettehad

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *