۹ خرداد, ۱۴۰۳

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون اعتصاب کارگران پروژه‌ای شاغل در صنعت نفت

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون اعتصاب کارگران پروژه‌ای شاغل در صنعت نفت

روز دوشنبه ۱۸ مهرماه ۱۴۰۱ صدها نفر از کارگران پروژه‌ای شاغل در سایت ۱ پتروشیمی‌ بوشهر، پتروشیمی هنگام، پتروپالایش کنگان و چند مرکز دیگر در تداوم خیزش سراسری و متعاقب فراخوان اعلامی کارگران در صفحات اینستاگرامی‌شان، مقابل ورودی پروژه‌ها دست به تجمع اعتراضی زده و پس از آن سه‌راه عسلویه را مسدود کردند.

پس از آن نیروهای امنیتی و انتظامی با گسیل دادن نیرو تلاش کردند تا اعتراض کارگران را سرکوب کرده و بنابر گزارش‌های رسیده از عسلویه، تعداد زیادی از کارگران معترض بازداشت شده و حتی به سمت کارگران گلوله‌های ساچمه‌ای شلیک کردند که منجر به مجروح شدن تعدادی از آنان شده است.

تاکنون اسامی تعدادی از کارگران بازداشت‌شده به نام‌های نورعلی بهادری، علی محمودی، هادی مولایی، کامبیز مهمدی، شاهین نجفی، علی شاپوری، فرشید مرادی، مهدی جهانبخشی، احمدپور، فرید کوراوند و امید کوراوند در صفحات مجازی کارگران منتشر شده است.

ما پیشتر اعلام کرده بودیم که خیزش سراسری جاری برای خلاصی کلِ جامعه از وضعیت جهنمی موجود شکل گرفته است و بر همین مبنا مبارزه ما کارگران هم هست و باید برای پیروزی این جنبش، آن را از سطح خیابان‌ها به محل‌های کار خود گسترش دهیم.

کارگران پروژه‌ای شاغل در صنعت نفت پرچمدار این عمل شدند و به اعتصاب سراسری دانشجویان و معلمان پیوستند.

ما یورش نیروهای امنیتی به کارگران عسلویه و بازداشت آنان را قویاً محکوم می‌کنیم و اعلام می‌کنیم که کارگران و تمامی جامعه ایران تحت هیچ شرایطی از خواست اصلی خود که دست بردن برای ایجاد تغییرات بنیادین سیاسی و اجتماعی است عقب نخواهند نشست و همانطور که کارگران پروژه‌ای اعلام کرده‌اند، با گسترش اعتراضات حاکمیت را وادار به آزادی کارگران بازداشتی و تمامی بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری جاری خواهیم کرد.

طبقه‌ی کارگر ایران تعیین‌کننده‌ترین نیرو برای به پیروزی رساندن خیزش اعتراضی جاری است و با گسترش اعتصابات به مراکز بزرگ و‌ کلیدی در بخش‌های مختلف صنعتی، این امر را به سرانجام خواهد رساند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران به تمامی همکاران در پروژه‌های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی درود می‌فرستد و از دیگر کارگران در بخش‌های عملیاتی و بهره‌برداری صنعت نفت، کارگران صنایع فولادسازی، خودروسازی‌ها، سیستم حمل و نقل درون شهری و برون شهری و تمامی کارگران در سراسر ایران می‌خواهد تا در جهت تداوم خیزش اعتراضی جاری و برای به پیروزی رساندن این جنبش، اعتصابات سراسری را گسترش دهند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۱۹ مهرماه ۱۴۰۱

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. بسیار عالی
    کشورمان را ازاین وطن فروشان خون‌آشام نجات دهید
    لطفا راه کمک مالی برای حمایت از اعتصابات کارگری را اعلام کنید قطعا هر ایرانی با غیرتی کمک خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها