۱۰ خرداد, ۱۴۰۳

اطلاعیه سندیکاهای کارگری سوئد در اعتراض به دستگیری رسول بداقی

اتحادیه آزاد کارگران ایران

 

به گزارش شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران آقای رسول بداقی عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان اسلامشهر و نماینده این تشکل در شورای هماهنگی روز ١١ دسامبر توسط نیروهای امنیتی در منزل خویش و با توسل به هتک حرمت و اعمال خشونت دستگیر شده است.

ما که سالهاست مسائل و مبارزات معلمان ایران را بدقت دنبال می کنیم کاملا مطلعیم که رسول بداقی معلم فداکار، شریف و مبارز که قبلا نیز٧ سال از عمر خویش را در زندان گذرانده است مرتکب هیچگونه جرمی نشده است. رسول بداقی سالها است که زندگی خود را وقف فعالیت مستمر برای بهبود کیفیت آموزش و پرورش، بهبود شرایط کار و معیشت معلمان و ایجاد امکانات آموزشی با کیفیت و رایگان برای کلیه دانش آموزان ایران کرده است. در حالی که در هر گوشه جهان این گونه فعالیت ها احترام و تقدیر هر انسان شریفی را برمی انگیزد جمهوری اسلامی ایران دقیقا به دلیل این فعالیت ها ایشان را دستگیر کرده است.

جمهوری اسلامی بجای پاسخگویی به اعتراض مستمر و گسترده معلمان ایران که اتفاقا در همان روز دستگیری آقای بداقی نیز در جریان بود ساده لوحانه فکر میکند که با دستگیری معلمان مبارزی مثل آقایان عبدی و بداقی این مبارزات و اعتراضات پایان خواهد یافت.غافل از آنکه خواستهای معلمان چنان فراگیر شده و مبارزه آنان چنان گسترش یافته است که دستگیری پیشگامان این مبارزه فقط موجب افزابیش خشم معلمان و تعهد بیشتر به تداوم راهی است که آنان شروع کرده اند.

از طرف پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد اعلام می کنیم که صبر و تحمل ما در برابر این برخوردهای ظالمانه و مکرر و تمام نشدنی، واکنشهای تاکنونی سهل انگارانه مقامات جمهوری اسلامی در مقابل اعتراضهای وسیع تشکلهای کارگری بین المللی به سلب چنین حقوق ابتدایی و آشکار شهروندان ایرانی به پایان رسیده است و ادامه زندانی بودن فعالین کارگری و مدنی در ایران، از جمله معلمان مبارز رسول بداقی و اسماعیل عبدی را تحمل نخواهیم کرد.

لازم به تاکید است که با فراخوان آموزش بین الملل و فراخوان به تشکل های عضو در سراسر جهان حرکتی گسترده برای آزادی بی قید و شرط و فوری اسماعیل عبدی در جریان است و با دستگیری رسول بداقی این کمپین عملا شامل آقای رسول بداقی نیز میشود.

ما با جدیت خواهان موارد زیر هستیم :

آزادی فوری همه فعالین کارگری زندانی
تصویب و اجرای مقاوله نامه های حقوق بشر سازمان ملل، مقاوله نامه۲٣ و مقاوله نامه های ٨٧ و ٩٨ سازمان جهانی کار
سازمانهای کارگری سندیکایی و نمایندگان منتخب و اعضای آنها بدون ترس از خشونت، تهدید زندان و اخراج از کار اجازه فعالیت داشته باشند.
پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد/ایران:

سازمان مرکزی کارگران سوئد، ال او

سندیکای کارگران حمل و نقل سوئد

اتحادیه فلز سوئد

اتحادیه کمونال (شهرداریها)

اتحادیه سراسری معلمان سوئد

استکهلم ١١ نوامبر ٢٠٢١

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها