۳۱ خرداد, ۱۴۰۳

افزایش میلیونی قیمت گاز کولر گازی طی یک هفته

افزایش میلیونی قیمت گاز کولر گازی طی یک هفته

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران صنایع برودتی، تهویه مطبوع و لباسشویی گفت: هیچ نظارتی بر قیمت و کیفیت کولر‌های گازی وجود ندارد.

علی جمالی ادامه داد: قیمت گاز کولر گازی در عرض یک هفته یک میلیون تومان افزایش یافته است، زیرا نظارتی بر آن نیست.

نظارتی بر واردکنندگان و تولیدکنندگان کولر گازی نیست

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران صنایع برودتی با بیان اینکه واردکنندگان، قطعات و مواد اولیه بی کیفیت کولر گازی را وارد و آن را مونتاژ می‌کنند، گفت: هرچند ما در اتحادیه اعلام می‌کنیم برای ضابطه‌مند شدن بازار فاکتور صادر شود، ولی هیچ نظارتی نیست.

جمالی ادامه داد: واردکنندگان کولر گازی باید سایت داشته باشند تا در آن، مشخصات کولر گازی و مواد اولیه وارداتی را ثبت کنند. این در حالی است که ۹۰ درصد مواد اولیه وارداتی شامل کمپرسور، گاز و… برند‌های متفرقه دارند.

قطعات اصلی کولر گازی وارداتی است

به گفته رئیس اتحادیه تولیدکنندگان صنایع برودتی، اکثر قطعات کولر گازی که وارد می‌شود بی کیفیت است. کمپرسور، ترموستات و گاز کولر گازی که مواد اولیه اصلی این وسایل است، وارداتی است و فقط بدنه و پنل آن ساخت داخل است.

جمالی ادامه داد: قطعات تقلبی و بی کیفیت در بازار فراوان است. به همین دلیل اتحادیه به تعزیرات و سازمان صمت نامه زده تا به اتحادیه قدرت اجرایی بدهند تا بتوانیم واحد‌های غیرمجاز را پلمب کنیم، اما اتحادیه پاسخی نگرفته است.

مونتاژ کولر‌های گازی بی کیفیت در مغازه‌های زیرپله‌ای

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران صنایع برودتی، تهویه مطبوع و لباسشویی گفت: واردکنندگان، قطعات بی کیفیت و درجه سوم از چین وارد می‌کنند و شرکتی تقلبی برای خود ثبت می‌کنند و در منازل و به اصطلاح مغازه‌های زیرپله‌ای به سر هم بندی قطعات کولر گازی می‌پردازند. به طور مثال روغن کمپرسور با روغن‌های معمولی مثل ماشین و… فرق می‌کند. اگر آن روغن برای کولر گازی استفاده شود هیچ گاه کمپرسور ایراد پیدا نمی‌کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها