۵ اردیبهشت, ۱۴۰۳

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون تشدید فشار نهادهای امنیتی بر فعالین کارگری

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون تشدید فشار نهادهای امنیتی بر فعالین کارگری

امروز یکشنبه نهم مردادماه ۱۴۰۱، شیث امانی و مظفر صالح‌نیا از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و آرمین شریفه، زاهد مرادیان و دلیر نصرالهی از فعالین کارگری شهر سنندج به اتهام “تبلیغ به نفع گروه‌ها یا سازمان‌ها مخالف جمهوری اسلامی” در شعبه دوم بازپرسی دادسرای سنندج مورد بازپرسی قرار گرفته و آخرین دفاعیات آنها اخذ گردید.

روز چهارشنبه پنجم مردادماه نیز گلنار قدیم‌خانی، هاوژین لطیفی و آرمین شریفه در همین شعبه‌ی بازپرسی دادسرای سنندج احضار و مورد بازپرسی قرار‌گرفته بودند که گلنار قدیم‌خانی از معلمان سنندج با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

همچنین روز شنبه ۸ مردادماه مأمورین امنیتی به طرزی وحشیانه به منزل هیراد پیربداقی فعال کارگری ساکن تهران یورش بردند و با شکستن درب منزل، وی را بازداشت و برای اجرای حکم ۴ سال و ۸ ماه حبس به زندان اوین منتقل کردند. این درحالیست که برای هیراد پیربداقی حکم بدوی صادر شده و نتیجه دادگاه تجدیدنظر هنوز اعلام نشده است.

در جریان جلسات بازپرسی فعالین کارگری در سنندج، مشخصاً شیث امانی و مظفر صالح‌نیا بخاطر عضویت در اتحادیه آزاد کارگران ایران و حضور در تجمعات و مراسم‌های کارگری مورد بازپرسی قرار گرفته و متهم شده‌اند. آرمین شریفه، گلنار قدیم‌خانی، زاهد مرادیان، هاوژین لطیفی و دلیر نصرالهی نیز بخاطر فعالیت‌های کارگری به اتهام واهی تبلیغ علیه نظام و به نفع گروه‌های مخالف متهم شده‌اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن ابراز انزجار از یورش وحشیانه مأمورین امنیتی به منزل هیراد پیربداقی و بازداشت وی، احضار و پرونده‌سازی برای فعالین کارگری ‌‌و معلمی سنندج را قویاً محکوم می‌نماید و خواهان پایان دادن به تعقیب قضایی و پرونده‌سازی علیه آنان و آزادی تمامی کارگران و معلمان زندانی است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- نهم مردادماه ۱۴۰۱

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها