۴ مرداد, ۱۴۰۳

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون محاکمه و نقش مسئولین امنیتی خانه کارگر در پرونده‌سازی علیه پروین محمدی

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون محاکمه و نقش مسئولین امنیتی خانه کارگر در پرونده‌سازی علیه پروین محمدی

امروز چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ پروین محمدی نائب دبیر اتحادیه آزاد کارگران ایران به همراه وکیل خود آقای حسین تاج ساعت هشت و سی دقیقه صبح در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران حاضر شد اما پرونده‌ی وی به دلیل عدم حضور قاضی این شعبه به شعبه‌ی ۲۶ ارجاع و مجدداً در این شعبه مورد محاکمه قرار گرفت و تا زمان صدور رای با قرار کفالت ۲۰۰ میلیون تومانی موقتاً آزاد گردید.

همانگونه که در بیانیه‌های قبلی اطلاع‌رسانی کردیم، این پرونده‌ی قضائی به شکل غیابی و بدون هیچگونه اطلاع و یا ابلاغی به پروین محمدی، به اتهام تبلیغ علیه نظام و با مصادیق ایراد سخنرانی در جمع کارگران بازنشسته در رابطه با حادثه پلاسکو در سال ۹۶ علیه او مفتوح و در ۲۹ آذرماه سال ۹۹ حکم یکسال زندان به ایشان ابلاغ شد.

لازم به ذکر است این پرونده قضائی در پی اقدام امنیتی مسئولین خانه کارگر و گزارش از سخنرانی پروین محمدی درمورد حادثه پلاسکو در جمع بازنشستگان و ارسال آن به نهادهای امنیتی تشکیل شده است.

این اولین بار نیست که مسئولین امنیتی خانه کارگر به عنوان یکی از بازوان نهادهای سرکوبگر امنیتی علیه کارگران و فعالین مستقل کارگری اقدام به شکایت، پرونده‌سازی و تحرکات پلیسی می‌کنند. هنوز هم اقدام مقامات خانه کارگر در حمله به دفتر سندیکای شرکت واحد در سال ۸۴‌ و ضرب و شتم آنان از حافظه‌ها پاک نشده است.

خانه کارگر در مقام یک جریان سیاسی-امنیتی در چند دهه‌ی گذشته نقشی جدی در سرکوب و انحلال تشکل‌ها و شوراهای مستقل کارگری ایفا و با نفوذ پلیسی در مراکز کارگری مانع از ایجاد تشکل‌ها و محافل مستقل کارگری شده و بطور مشخص در وضعیت فلاکتبار فعلی کارگران و مزدبگیران نقشی محوری ایفا کرده‌ است. 

بر طبقه‌ی کارگر ایران پوشیده نیست که فقر و فلاکت تحمیل شده به کارگران از طریق تعرض مداوم به دسترنج آنان و تعیین دستمزدهای چندین برابر زیر خط بقا، حاصل نقش‌آفرینی سازمانیافته‌ی همین عوامل خانه کارگر در همسوئی با حکومت و کارفرمایان بوده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با ابراز انزجار از محاکمه‌ی پروین محمدی، بر افشایِ بیشتر بازجویان امنیتی خانه کارگر تأکید و خواهان پایان دادن به پرونده‌سازی‌های امنیتی علیه تمامی کارگران و مزدبگیران و آزادی فعالین صنفی و سیاسی زندانی است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها